Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

FINAŁY BEZ NASZYCH DRUŻYN

2018-03-23 10:01:32 (ost. akt: 2018-03-23 10:02:31)
Najmłodsi siatkarze ze Szreńska na podium w Żurominie

Najmłodsi siatkarze ze Szreńska na podium w Żurominie

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Żadnej z drużyn z naszego powiatu nie udało się awansować do finałów XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zwycięstwo odnieśli siatkarze z I LO, ale te zawody kończą się na rejonie. Na podium stanęli chłopcy ze Szreńska.

W kategorii szkół podstawowych rywalizacja w XX MIMS toczy się w dwóch kategoriach wiekowych. Żadnej z naszych drużyn nie udało się wywalczyć miejsca w mazowieckich finałach. W kategorii najmłodszej powiat mławski w zawodach rejonowych, rozegranych w Żurominie reprezentowany był przez dwie ekipy ze Szreńska. Dziewczęta w eliminacjach grupowych przegrały obydwa pojedynki, 1:2 z Lubowidzem i 0:2 z Naruszewem. Podopieczne Marii Woźniak zajęły ostatecznie 5- 6 miejsce. Zwyciężyła drużyna z SP w Lubowidzu przed Naruszewem.
Trochę lepiej zaprezentował się zespół chłopców ze Szreńska. W SP nr 2 w Żurominie rywalizowały 4 zespoły. Podopieczni Katarzyny Madej wygrali tylko jedno spotkanie 2:0 z Młockiem. Przegrali po tie breaku z gospodarzami i 2 Płońsk, zajmując 3 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Końcowa klasyfikacja:

1. SP nr 2 Żuromin 6 6:1
2. S P 2 Płońsk 4 4:3
3. S P Szreńsk 2 4:4
4. S P Młock 0 0:6

Rocznik 2002- 04

W starszej kategorii dziewczęta ze Szreńska zajęły dopiero 4 miejsce. W zawodach w Opinogórze rywalizowała 6 zespołów. W eliminacjach grupowych podopieczni Pawła Szałkowskiego przegrali 0:2 z SP nr 1 Ciechanów oraz wygrali 2:1 ze Świerczami. Z drugiego miejsca awansowali do fazy półfinałowej, gdzie przegrali w dwóch setach z Opinogórą. W meczu o 3 miejsce przegrali 0:2 z 1 Ciechanów. W finale SP nr 1 Żuromin pokonała zespół gospodarzy.
Bez zwycięstwa był zespół chłopców z Radzanowa. W Żurominie o awans do finału mazowieckiego walczyło 6 zespołów. Siatkarze z Radzanowa przegrali spotkania grupowe po 0:2 z SP 2 Żuromin i SP Świercze, zajmując ostatnie miejsce w grupie. Zajęli ostatecznie 5- 6 miejsce z SP Lutocin. W finałowym spotkaniu SP nr 2 Żuromin wygrała 2:1 z Gołyminem.

Zwycięstwo „Ogólniaka”

W kategorii szkół średnich batalia o mistrzostwo kończy się na rejonie. W kategorii dziewcząt do Płońska nie dojechał Zespół Szkół nr 4 Mława. Zwyciężył ZS nr 2 z Płońska przed LO w Żurominie.
W kategorii chłopców wystartowało 5 zespołów, zawody rozegrane zostały w Płońsku „każdy z każdym”. Siatkarze z I LO w Mławie przegrali po tie breaku z LO Bieżuń, oraz wygrali po 2:0 z ZS nr 2 Płońsk, z LO Płońsk i 2:1 z Gołotczyzną. Zespół z Bieżunia przegrał 1:2 z LO Płońsk. Dwa zespoły I LO Mława i LO Bieżuń miały tyle samo punktów. Podopieczni Szymona Zejera zawody wygrali lepszym bilansem małych punktów.

Końcowa klasyfikacja:
1. I LO Mława 6 7:3
2. LO Bieżuń 6 7:3
3. LO Płońsk 4 5:6
4. ZS nr 2 Płońsk 4 4-5
5. ZS Gołotczyzna 0 2:8

Zdzisław Breński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB