Siatkówka. Przedostatnie mecze w III i podsumowanie w IV lidze

2016-04-08 08:54:07 (ost. akt: 2016-04-08 08:59:31)
Drużyna Startu Lipowiec Kościelny

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Siatkarze Zawkrza rozegrali dwa przedostatnie spotkania, przegrali w Warszawie z MDK i na własnym boisku ulegli drużynie młodzieżowej MOS Wola. Start Lipowiec zakończył rozgrywki na piątym miejscu.

MDK W- wa- Zawkrze Mława 3:0 (24, 10, 11)
Zawkrze Mława- MOS Wola W-wa 0:3 (-19,-23,-18)

Przed świętami Wielkiej Nocy siatkarze Zawkrza stracili punkty w Warszawie z tamtejszym MDK. W pierwszym secie byli blisko zwycięstwa, mogli nawet sięgnąć po końcowy triumf, ale w decydującym momencie skuteczniejsi w swoich poczynaniach byli gospodarze, wygrali 26:24.
W kolejnych setach na parkiecie dominowali siatkarze MDK, wygrywając sety do 10 i 11. W sobotę 2 kwietnia w Mławie rywalem byli siatkarze MOS Wola, zespół utytułowany szczególnie w rozgrywkach młodzieżowych. Podopieczni Szymona Zejera przegrali w trzech setach do 19, 23 i 18.

Start na piątym miejscu

Siatkarze Startu Lipowiec K. grający w IV lidze zakończyli sezon 2015/16 na piątym miejscu. Podopieczni Jarosława Mierzwiaka w ostatnim meczu oddali punkty walkowerem, nie pojechali na mecz z GOSiR Mrozy. Pierwsze cztery zespoły z każdej grupy zagrają mecze barażowe o awans do III ligi. Start Lipowiec w 14 meczach zdobył 14 punktów.

Start Lipowiec: Damian Bierdnik, Krzysztof Szafraniec, Łukasz Bartnicki, Łukasz Burczyk, Paweł Meredyk, Łukasz Cichocki, Piotr Meredyk, Łukasz Cichowski, Bartosz Sobczyk, Damian Grzymkowski, Bartłomiej Bielecki, Sylwester Kosek, Michał Sobczyk, Marcin Romanowski, Mateusz Łukaszewski, Przemysław Szyfer.

O puchar Dyrektora MOSiR-u

W Hali I LO w Mławie rozegrany został Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o puchar Dyrektora MOSiR. W turnieju walczyły cztery reprezentacje szkół. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Z kompletem zwycięstw bez straty seta wygrali podopieczni Marcina Szczypińskiego z klasy III D I LO w Mławie. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy IV TE z ZS nr 3 w Mławie, opiekun Marek Jasiński. Na najniższym stopniu podium stanęła klasa IV TI reprezentująca ZS nr 1 w Mławie. Ostatnie miejsce zajęła klasa II T z ZS nr 4 w Mławie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik Zawkrza Mława, Mateusz Trzciałkowski.