WYSOKIE ZWYCIĘSTWO DLA MŁAWIANKI

2018-05-11 09:32:45 (ost. akt: 2018-05-11 09:33:57)
Kolejne zwycięstwo zespołu Mławianki

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Piłkarze Mławianki pokonali na wyjeździe ostatni zespół IV ligi. Zespoły Ligi Okręgowej przegrały, lepszy weekend zespołów w klasie A, obydwa odniosły zwycięstwa, w meczu derbowym w Radzanowie, miejscowa Wkra pokonała Tamkę.

Bug Wyszków- Mławianka 0:4

Pierwsze minuty spotkania gospodarze stwarzają groźne akcje pod naszą bramką.
Nasz zespół kontroluje poczynania gospodarzy. Dwie akcje strzeleckie stworzyli: Stryjewski strzela obok bramki, strzał Tomczaka z dystansu w samo okienko broni golkiper Bugu. W 35’ Jakub Wróblewski zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. W 45’ bramkę do „szatni” zdobył Tomczak.
W drugiej połowie nasz zespół nie zwalnia tempa gry, kolejne sytuacje pod bramką Bugu. W 49’ Tomczak strzela obok bramki. W 61’ po dograniu piłki przez Wróblewskiego, Koprucki podwyższa wynik spotkania. Następna sytuacja pod bramką gospodarzy strzał Lituna ląduje na słupku. W 81’ wynik spotkania ustalił Stryjewski, asysta przy bramce Wodzyńskiego.
W najbliższą środę 9 maja o godz. 17.00 zespół Mławianki zagra w meczu półfinałowym Pucharu Okręgowego z rezerwami Legia Warszawa.
W sobotę 12 maja o godz. 17.00 na boisku w Mławie zagrają mecz ligowy z rezerwami Wisły Płock.
Mławianka: Serowiec- Drzewiecki, Wodzyński, Koprucki, Litun- Tomczak, Rogalski, Stryjewski, Wróblewski, Gosik (65’ Pocieżnicki)- Melchinkiewicz (65’ Hinburg).

Pozostałe wyniki 23 kolejki:
Ożarowianka- Błękitni 3:0 v.o. Wisła II- Łomianki 2:0, Dolcan- Mazur 6:1, Mazovia- Huragan 2:0, Pogoń II- Drukarz 0:2, Korona O.- Przasnysz 1:1.

Żbik Nasielsk- Korona Szydłowo 5:2

Kolejna porażka Korony Szydłowo, podopieczni Włodzimierza Gorczycy przegrali w Nasielsku. W pierwszej połowie piłkarze Korony stworzyli kilka sytuacji pod bramką Żbika, dwukrotnie nie wykorzystał sytuacji Podlewski, który przegrał pojedynek z bramkarzem. Strzał Kacprzaka oparł się na poprzeczce. W 40’ w polu karnym faulowany był Kućko, jedenastkę na bramkę zamienił Karpiński.
W drugiej odsłonie gospodarze dominowali na boisku, ale i piłkarze Korony mieli sytuacje pod bramką Żbika. W 76’ kontaktowego gola zdobył Karpiński (3:2). Nasz zespół nie miał nic do stracenia, zaatakował trzema napastnikami. To posunięcie nie przyniosło efektu bramkowego, wręcz przeciwnie gospodarze dołożyli nam jeszcze dwie bramki. Aktualnie Korona zajmuje 6 miejsce.
Następny mecz Korona zagra przed własną publicznością, w sobotę 12 maja o godz. 17.00 z Wkrą Sochocin.
Korona: Adamski- Różycki, Kłos, Lemanek, Kacprzak- M. Kowalski (33’ Krz. Małecki), Górniak, Karpiński, Kućko- Podlewski, Bartnikowski (75’ Kieczmer).

GKS Strzegowo- Mazowsze Jednorożec 1:2
Tęcza Ojrzeń- GKS Strzegowo 4:2
Dwa spotkania rozegrali podopieczni Pawła Taranowskiego, obydwa przegrali. Nie najlepiej wygląda sytuacja piłkarzy ze Strzegowa. W rundzie rewanżowej zdobyli jeden punkt w meczu z Orzycem Chorzele. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 piłkarze GKS zagrają w derbowym meczu z Wieczfnianką. Obydwa nasze zespoły zajmują dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli.
W zaległym meczu przegrali z Mazowszem Jednorożec, bramkę dla naszego zespołu zdobył Patryk Wierzbicki po dograniu piłki przez Łukasza Cieślińskiego.
W ostatni weekend przegrali na wyjeździe z Tęcza Ojrzeń. Bramki zdobyli Paweł Nicgorski i Dominik Pacuszka.

Wieczfnianka- Wkra Bieżuń 0:3

Po bardzo słabej grze Wieczfnianka przegrywa na własnym boisku. Przez cały mecz nie udało się nam wykreować ani jednej sytuacji na zdobycie gola. Goście obejmują prowadzenie w 17’, Maciej Watkowski wygrywa pojedynek biegowy z Bartoszem Półkoszkiem i nie daje szans Adrianowi Sodomie. Jeszcze kilka minut później zawodnik gości strzela w słupek i na tym kończą się "emocje" w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie próbujemy przejąć inicjatywę jednak bez efektów pod bramką rywali. W 95’ jest 0:2 po błędzie Sodomy, który podaje piłkę do przeciwnika, a ten do Watkowskiego. Strzał w sytuacji sam na sam to już formalność. W 88’ Watkowski kompletuje hat-tricka.
Wieczfnianka: Sodoma- Sarnowski, Półkoszek, Jankowski, Deka- Żbikowski, Dziubiński, Komorowski, Dąbkowski (64' Rutkowski)- Azat Galstyan (83' S. Krajewski), Walczak.

Sona- Makowianka 2:1, Orzyc- Troszyn 0:4, Wkra S.- Iskra 1:3, Nadnarwianka- Mazowsze 4:0, Wkra Ż.- Ostrovia 2:1.

Konopianka awansowała

Podopieczni Leszka Geska szybko otrząsnęli się po ostatniej porażce z Glinojeckiem. W sobotę 5 maja na wyjeździe wysoko pokonali Pokrzywnicę. Na boisku rozstrzelały się obydwa zespoły, strzelono 11 bramek. W pierwszej połowie bramki zdobyli Mateusz Pietruś i Kamil Nosarzewski z rzutu karnego (faulowany w polu karnym Pietruś). W drugiej festiwal strzelecki rozpoczęli od bramki samobójczej. Czwarte trafienie zanotował Daniel Lis, piąte ponownie Kamil Nosarzewski,. Szóstego gola zdobył Pietruś, a wynik spotkania ustalił Piotr Kaczerski. Konopianka zajmuje 8 miejsce.
Piłkarze Żaka w rundzie rewanżowej wywalczyli pierwsze punkty. Na własnym boisku podopieczni Marka Dobrowolskiego pokonali Bartnika Myszyniec. Zwycięską bramkę zdobył po indywidualnej akcji w 87’ Mateusz Rybicki.

GKS Pokrzywnica- Konopianka 4:7
Żak Szreńsk- Bartnik Myszyniec 1:0

Derby w Radzanowie dla Wkry

Pierwsza połowa bezbramkowa, wszystkie bramki zdobyte zostały w drugiej połowie. Korzystnie rozpoczęła się dla Tamki. W 60’ za zagranie ręką w polu karnym Wkry sędzia wskazał „11” metr. Tego prezentu nie wykorzystał Jacek Szypulski. Zrewanżował się w 78’ po zagraniu Michała Zbysińskiego zdobywając bramkę dla Tamki. Wcześniej prowadzenie dla Wkry zdobył Daniel Ziółkowski po dograniu Mateusza Ruteckiego. Wynik spotkania w 82’ ustalił Grzegorz Walesiak po dośrodkowaniu Krzysztofa Dziurlikowskiego.
Piłkarze Wkry wykorzystali potknięcie Pełty Karniewo (remis z Opią Opinogóra), wrócili na prowadzenie.
Wkra Radzanów- Tamka Dzierzgowo 2:1