2017-01-26 09:00:34 (ost. akt: 2017-01-26 09:02:04)
Siedemnasty mistrzowski tytuł szreńszczanek

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Hala Sportowa w Szreńsku po raz drugi była miejscem powiatowych mistrzostw powiatu szkół gimnazjalnych. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska, w obu kategoriach zwyciężyły miejscowe zespoły. Dla drużyny dziewcząt było to siedemnaste zwycięstwo.

W kategorii dziewcząt o prymat w powiecie walczyły tylko trzy zespoły. Podopieczne Pawła Szałkowskiego w tym roku były poza zasięgiem. W pierwszym meczu pokonały w dwóch setach do 15 i 11 mławską „jedynkę”. W drugim pojedynku dwóch setów (do 23 i 11) potrzebowały na pokonanie rówieśniczek z Radzanowa. W meczu o drugie miejsce mławska „jedynka” w tie breaku pokonała Radzanów (-20, 19, 9). Dziewczęta ze Szreńska zagrają w zawodach rejonowych XIX MIMS w Ciechanowie.

Tabela końcowa:
1. G. SZREŃSK 4 4:0
2. G. nr 1 Mława 2 2:3
3. G. Radzanów 0 1:4

Cztery zespoły chłopców walczyły o awans do igrzysk mazowieckich i mistrzowski tytuł w powiecie. Do rywalizacji nie przystąpiły mławskie gimnazja. A szkoda, bo Zawkrze potrzebuje wsparcia młodych zawodników. Podopieczni Michała Tuchcińskiego ze Szreńska w dwóch setach pokonali Strzegowo do 14 i 19 i Lipowiec dwa razy do 15. W trzecim decydującym meczu o pierwsze miejsce po wygranym secie do 14, w drugim na przewagi lepsi byli gimnazjaliści z Radzanowa (24:26). W tie breaku do 10 wygrali szreńszczanie i oni będą reprezentować powiat mławski w zawodach rejonowych. Zdzisław Breński