Siatkówka. Inauguracja rozgrywek w IV lidze

2016-10-27 08:45:23 (ost. akt: 2016-10-27 08:46:08)
Siatkarze Zawkrza w przerwie meczu

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W piątkowy wieczór 21 października siatkarze Zawkrza zainaugurowali rozgrywki w IV lidze, podopieczni Szymona Zejera w premierowym spotkaniu w czterech setach pokonali Gwardię Legionowo.

Zawkrze Mława- Gwardia Legionowo 3:1 (8,-23, 18, 9)
Początek meczu należał do Tomasza Szwęcha. Dzięki jego silnym zagrywkom nasz zespół objął prowadzenie 6:0. Ta przewaga z każdą kolejną akcją rosła, a set zakończył się triumfem Zawkrza 25:8. To spowodowało rozluźnienie w szeregach mławskiej drużyny w kolejnej odsłonie. W końcówce proste błędy sprawiły, że to goście wygrali do 23, doprowadzając do wyrównania. To podziałało jak zimny prysznic na podopiecznych Szymona Zejera. W trzeciej partii jego siatkarze zwyciężyli do 18, a w czwartej partii dali gościom ugrać zaledwie 9 punktów. W starciu z Gwardią w barwach Zawkrza ponownie zagrali: Piotr Domżalski, Serafin Gruźlewski, Karol Gołyński i Mateusz Paluszkiewicz. Ponadto zadebiutowali rozgrywający Kamil Kędzierski oraz środkowy Damian Ankiewicz.

Zawkrze: Szwęch, Kędzierski, Ankiewicz, Podlaski, Bober, Domżalski, Gruźlewski (libero) oraz Gołyński, Paluszkiewicz, Kłosowski, Łuniewski.
Następny mecz siatkarze Zawkrza zagrają w sobotę 5 listopada o godz. 18.00 w Lipowcu Kościelnym z miejscowym Startem.

Juniorzy w Radomiu
Juniorzy mławskiego Zawkrza po dwóch zwycięstwach przegrali na wyjeździe z zespołem Czarnych Radom. Następne spotkanie zagrają w środę 26 października o godz. 17.30 w hali I LO w Mławie.
Czarni Radom- Zawkrze Mława 3:0 (12, 14, 15). ZB