Piłka nożna. Piąta i szósta kolejka w IV lidze

2016-08-31 15:35:21 (ost. akt: 2016-08-31 15:37:22)
Piłkarze uczcili pamięć zmarłego kolegi

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Po zaciętym spotkaniu w derbach północnego Mazowsza, Mławianka zremisowała przed własną publicznością 2:2 z MKS-em Ciechanów. W drugim meczu przegrała wysoko na boisku w Płocku z rezerwami Wisły. Z trybun mecz oglądał Zbigniew Kaczmarek, który prawdopodobnie we wtorek poprowadzi zespół Mławianki.

Smutnym akcentem rozpoczęło się spotkanie derbowe, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Sławomira Bartnickiego, wychowanka ciechanowskiego klubu i byłego zawodnika Mławianki. Od pierwszego gwizdka nie brakowało akcji pod bramkami, dość licznie zagrzewająca grupa kibiców obejrzała dobre widowisko. W 6' akcja lewą stroną Tomczaka, dośrodkowanie wzdłuż bramki gdzie Masiak spóźnił się z interwencją. W 10' Leśniewski wybiegiem poza pole karne ratuje nasz zespół. W 13' po rzucie wolnym dwukrotnie broni strzały zawodników gości. W 14' przed polem karnym faulowany jest Stryjewski, strzał Tomczaka broni golkiper Ciechanowa. W 33' indywidualna akcja Stryjewskiego prawą stroną dogranie do Tomczaka, który strzelił obok bramki. W 36' po błędach naszej defensywy strzał Olszewskiego broni Leśniewski, dobitka Rogalskiego dała prowadzenie zespołowi gości. Po przerwie obraz gry nieoczekiwanie uległ zmianie. To mławianie doszli do głosu i zaczęli grać odważniej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 56' Masiak otrzymał prostopadłe podanie od Stryjewskiego, popędził w pole karne wyprzedzając Podsiadlika i precyzyjnym uderzeniem w długi róg doprowadził do wyrównania. Dziewięć minut później było już 2:1 Tomczak zszedł z prawej strony do środka boiska i mocnym strzałem lewą nogą wyprowadził Mławiankę na prowadzenie. Niestety nie udało się go utrzymać do końca. W doliczonym czasie gry Lemanek przymierzył z rzutu wolnego i po chwili uciszył trybuny stadionu przy ulicy Kopernika. W tym momencie trenerowi Piotrowi Dziewickiemu spadł z serca ogromny kamień, ponieważ niewiele zabrakło by jego podopieczni przegrali po raz drugi w tym sezonie. A okazji ku temu by podwyższyć rezultat, Mławianka miała w ostatnim kwadransie co najmniej dwie. Najlepszej z nich nie wykorzystał Stryjewski, który po dośrodkowaniu Tomczaka uderzył z pierwszej piłki, ale ta przeszła tuż obok słupka.

Mławianka: Leśniewski- Radziszewski, Rogoziński, Wodzyński, Wawrzyniak, Brzozowski, Tomczak, Więckiewicz, Drzewiecki, Masiak (85' Snurnikov), Stryjewski.

Fedoruk znów zostawił Mławiankę
To nie był ostatni cios jaki spadł tego dnia na mławskich piłkarzy. Tuż po zakończeniu meczu w szatni trener Adam Fedoruk podziękował swoim podopiecznym za grę i poinformował ich, że odchodzi z klubu. Adam Fedoruk objął w lipcu po raz drugi Mławiankę. Pod jego wodzą zawodnicy wygrali dwukrotnie w lidze, dwa razy zremisowali, a raz przegrali.
Adam Fedoruk objął III-ligowy zespół Karpat Krosno.

Pozostałe wyniki 5 kolejki:
Pogoń II- Pogoń Grodzisk M. 1:4, Błękitni- Delta 4:1, Podlasie- Wisła II 0:0, Mazovia- Bzura 1:1, Tęcza- Hutnik 0:3, Czarni- Łomianki 3:1, Ożarowianka- Ostrovia 2:1, Dolcan- Bug 3:0, Przasnysz- Unia 1:1.

Wisła II Płock- MKS Mławianka 6:0
Zespół Mławianki w sobotnim spotkaniu poprowadził Maciej Wiśniewski. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej porażki. Do 43' gospodarze nie zagrozili bramce Leśniewskiego. Po kontrowersyjnym rzucie karnym zespół Wisły wyszedł na prowadzenie. W pierwszej połowie kontuzji nabawił się E. Brzozowski. Druga połowa to koncert strzelecki gospodarzy, zespół wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny zaaplikował nam pięć bramek.
Kolejne dwa spotkania zespół Mławianki zagra na boisku w Mławie, w najbliższą środę o godz. 17.00 rywalem będzie Delta Słupno, w sobotę 3 września o godz. 15.00 rezerwy Pogoni Siedlce.
Mławianka: Leśniewski- Radziszewski, Rogoziński (72' Pocieżnicki), Wodzyński, Wawrzyniak- Brzozowski (35' Gosik, 80' Kamiński), Tomczak, Więckiewicz, Stryjewski, Masiak.

Pozostałe wyniki 6 kolejki:
Pogoń Grodz.- Przasnysz 3:2, Bug- Unia 2:0, Ostrovia- Dolcan 0:0, Łomianki- Ożarowianka 2:2, Hutnik- Czarni 2:1, Bzura- Tęcza 2:3, Ciechanów- Mazovia 2:0, Delta- Podlasie 0:4, Pogoń II- Błękitni 0:2

Zbigniew Kaczmarek w Mławie
Z trybun spotkanie oglądał Zbigniew Kaczmarek, były piłkarz m.in. Legii Warszawa oraz francuskich klubów AJ Auxerre, Guingamp i Ajaccio. W latach 1985-1991 wielokrotny reprezentant kraju. W karierze trenerskiej pracował z takimi klubami jak: Arka Gdynia, Wigry Suwałki, Stomil Olsztyn, a ostatnio Olimpia Zambrów.

Zwycięstwo Żaka Szreńsk

Podopieczni Marka Dobrowolskiego na własnym boisku w drugiej kolejce pokonali 1:0 Świt Baranowo. Zwycięską bramkę zdobył w 23' Mateusz Pisarkiewicz z rzutu karnego, wcześniej w polu karnym faulowany był Michał Dwużnik. W drugiej połowie konsekwentna gra w defensywie i w środku pola pozwoliła na utrzymanie korzystnego wyniku. Zespół Konopianki doznał drugiej porażki, tym razem przegrał na boisku w Glinojecku z miejscowym Kryształem. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, w 45' wyrównującą bramkę zdobył Daniel Lis po dokładnym zagraniu Mateusza Pietrusia. Wcześniej bo w 35' Gevorg Gevorgyan nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Kryształu. W 60' po rzucie karnym gospodarze wychodzą na prowadzenie. W końcówce spotkania strzelają trzeciego gola. ZB

UKS Żak Szreńsk- Świt Baranowo 1:0
Kryształ Glinojeck- Konopianka 3:1