Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Mławy

2022-10-29 11:52:09 (ost. akt: 2022-11-02 09:41:48)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Czwarta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Mława odbyła się 26 października 2022 r. Wzięło w niej udział 20 radnych (na 25) - przedstawicieli mławskich szkół publicznych i niepublicznych.

Młodych radnych podczas sesji odwiedził zastępca burmistrza Szymon Zejer. Opowiedział młodzieży o zakończonych i planowanych do realizacji inwestycjach miasta z których młodzież będzie mogła korzystać (remont i nadbudowa sali kina, budynków muzeum i biblioteki, modernizacja kortów tenisowych), w przystępny sposób przedstawił części składowe mławskiego budżetu (młodzi radni wyrazili swoje zdziwienie jak dużą pozycją w budżecie stanowią wydatki na oświatę).

Burmistrz zachęcił radnych do włączenia się w pracę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcał do aktywności, do dzielenia się swoimi pomysłami, ale jednocześnie również do włączenia się w ich realizację.

Z racji wakujących stanowisk w prezydium rady przeprowadzono wybory. Nowo wybraną (w głosowaniu tajnym) przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Mława została Zuzanna Olszak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego in. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, jej zastępcą Kacper Witek (również I LO), skarbnikiem - Anna Pawłowska (Zespół Szkół nr 4).

Młodzież długo dyskutowała nad swoim planem pracy na najbliższy czas. Zawiązali 3-4 osobowe zespoły, które zajmą się konkretnymi inicjatywami. Postanowili, że na kolejną sesję młodzieżowej rady zaproszą dyrektorów: Miejskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, żeby bliżej zapoznać się z ofertą jednostek oraz ewentualnie zasugerować jak można wzbogacić ofertę o oczekiwane przez młodzież wydarzenia.
Informacja ze strony int. UMMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB