Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Wybrali nowy zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Prezesem został Michał Nowakowski

2024-03-03 19:17:53 (ost. akt: 2024-03-03 19:29:39)

Autor zdjęcia: TPZM

Podziel się:

W czwartek 15 lutego ukonstytuował się, wybrany kilka dni wcześniej podczas walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego nowy 9 – osobowy zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Prezesem jednogłośnie wybrano Michała Nowakowskiego, który zastąpił Henryka Antczaka, pełniącego dotychczas to stanowisko.

Michał Nowakowski ma 44 lata, od 20 lat pracuje jako nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 roku w Mławie. Jest doradcą metodycznym, historykiem i regionalistą oraz radnym Rady Miasta Mława V, VI, VII i VIII kadencji. Znany jest również jako organizator różnych przedsięwzięć dla młodzieży o charakterze patriotycznym o zasięgu powiatowym tj. warsztaty historyczne, debaty, konferencje naukowe, wieczornice patriotyczne, koncerty, konkursy i wiele innych. Jest też autorem kilku publikacji i artykułów popularno – naukowych oraz popularyzatorskich dotyczących historii Mławy i Ziemi Zawkrzeńskiej.
https://m.wm.pl/2024/03/orig/img-7125-1114987.jpg
W składzie nowego zarządu znaleźli się:
1. Michał Nowakowski (prezes)
2. Lech Prejs (wiceprezes)
3. Janusz Grochowski (skarbnik)
4. Tomasz Chodubski (sekreterz)
5. Dr Leszek Arent
6. Ks. dr Ryszard Kamiński
7. Andrzej Grzymkowski
8. Włodzimierz Kubarski
9. Janusz Dębski.

Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: dr Jerzy Kwiecień (przewodniczący), Barbara Sobutka i Maria Świtoń, natomiast do sądu koleżeńskiego zostali wybrani: Jacek Wilamowski (przewodniczący) oraz Ryszard Staniszewski i Henryk Antczak.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej jest najstarszym stowarzyszeniem istniejącym w Mławie, powołane do życia zostało w grudniu 1958 roku. Jego misją jest rozwijanie życia kulturalnego i materialnego mieszkańców regionu. Ponadto członkowie TPZM pragną kształtować postawy obywatelskie, mające swoje oparcie w patriotyźmie lokalnym, wyrażającym się szacunkiem do Ziemi Mławskiej.

Źródło: TPZM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB