Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w SP1

2019-06-24 11:00:41 (ost. akt: 2019-06-24 09:38:04)

Podziel się:

W środę, 19 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie otrzymali świadectwa, a Ci, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody książkowe.

Na uroczystości obecni byli: poseł RP – Anna Cicholska, ksiądz kanonik Ryszard Kamiński, przedstawiciel Burmistrza Miasta Mława – p. Marzena Lipińska - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Dyrektor CUW - u – p. Ryszard Staniszewski, przewodniczący Rady Rodziców  - p. Marcin Tadrzyński i przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół SP nr 1 w Mławie – p. Sylwester Łuba. 

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor  ZPO1 – Janina Lampkowska, która powitała gości i złożyła wszystkim życzenia. Następnie wystąpiła poseł Anna Cicholska. Pani Marzena Lipińska odczytała podziękowania i życzenia od Burmistrza Miasta Mława, skierowane do dyrekcji, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Dyrektor ZPO1 podziękowała księdzu Ryszardowi Kamińskiemu za wieloletnią współpracę.

Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie przez Panią Dyrektor i gości wyróżnień i nagród tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i sporcie. W pierwszej kolejności wręczono nagrody uczniom klas ósmych. Wszyscy ósmoklasiści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Szkołę ukończyło 47 absolwentów. Rodzice absolwentów otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za pomoc, działanie na rzecz szkoły i uczniów. Nagrodę Dyrektora ZPO1 oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 otrzymała Anna Wtulich (uczennica z klasy 8a), która uzyskała najwyższą średnią w szkole, otrzymała również tytuł wzorowego ucznia. Trzech uczniów z najwyższą średnią otrzymało tytuł – Złoty Wzorowy Uczeń, Srebrny Wzorowy Uczeń i Brązowy Wzorowy Uczeń. Na zakończenie uroczystości uczniowie pokazali krótki program artystyczny. Uroczystość zakończono odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie wszyscy uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie wręczono świadectwa pozostałym uczniom.

Dzień wcześniej – 18 czerwca - odbył się apel, na którym wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy sportowe, zajęli czołowe miejsca w różnorodnych konkursach, za 100% frekwencję na zajęciach, za pracę w aktywie bibliotecznym i na świetlicy, czytelnictwo, działalność w Samorządzie Uczniowskim, w wolontariacie. Najlepsi sportowcy wyróżnieni zostali pamiątkowymi medalami.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB