Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Ujawniono 8 wykroczeń podczas działań NURD

2019-08-09 17:30:51 (ost. akt: 2019-08-09 13:00:12)

Autor zdjęcia: policja.pl

Podziel się:

W czwartek, 8 sierpnia, mławscy policjanci prowadzili akcję pn. „NURD”, czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Ujawnili 8 wykroczeń wśród pieszych i rowerzystów.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści. W trakcie działań policjanci ujawnili 8 wykroczeń, w tym 4 przez pieszych i 2 przez rowerzystów. Wszystkie ujawnione wykroczenia związane były z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wykroczenia popełnione przez pieszych polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, natomiast rowerzyści nieprawidłowo przejeżdżali jednośladem przez przejście dla pieszych.

Policja przypomina, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.
Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze, a także o noszeniu elementów odblaskowych.
IP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. darek #2776723 | 77.114.*.* 13 sie 2019 22:48

    z każdej strony można przejść na skrzyżowaniu a mnie patrol policji chciał za przejście na nieoznakowanym stanął patrol i CZEKAŁ aby mnie ukarać ! jak przejdę i I ZREZYGNOWŁEM ZE SWEGO PRAWA bo z milicją nie wygrasz i mam dowody jak mnie ostatnio ograli kilkakroć i powiadomię Prezydenta RP żę moje prawa są łamane ostentacyjnie PRAWA OBYWATELA, KONSUMNETA i PRAWA CZLOWIEKA przez milicję mława

    ! - + odpowiedz na ten komentarz