Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Naruszyli nietykalność cielesną policjantów i grozili im - zostali zatrzymani

2020-01-07 15:06:36 (ost. akt: 2020-01-07 15:07:29)

Podziel się:

Mławscy policjanci zatrzymali czterech agresywnych, nietrzeźwych mężczyzn – mieszkańców Mławy. Policjanci interweniowali w związku z zakłócaniem ładu i porządku publicznego na ul. Wójtostwo w Mławie. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 stycznia około godziny 22.00. Patrol policji zauważył grupę głośno zachowujących się mężczyzn, jeden z nich kopał w bramę prywatnej posesji. Na widok policji mężczyźni zaczęli zachowywać się agresywnie, używali wulgarnych słów, nie stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów i odmówili podania danych. Patrol zdecydował o zatrzymaniu mężczyzn. Na miejsce interwencji został skierowany do pomocy jeden patrol. Podczas zatrzymania mężczyźni byli agresywni, kopali i uderzali rękoma interweniujących policjantów, grozili funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Cała czwórka została obezwładniona i przewieziona do mławskiego aresztu. To mieszkańcy Mławy w wielu 30,36,38 i 40 lat. Wszyscy byli w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z art. 222 § 1 Kodeksu karnego, kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB