Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Redakcja Nowego Kuriera Mławskiego w SP nr 1

2019-10-24 13:13:11 (ost. akt: 2019-10-24 14:28:07)

Podziel się:

Dziś, 24 października Redaktor Naczelny Nowego Kuriera Mławskiego odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Opowiedział im o wadach i zaletach pracy dziennikarza oraz porozmawiał z nimi na temat czytelnictwa.

Na początku Redaktor Naczelny Szymon Wyrostek przedstawił dzieciom proces przygotowania gazety, od momentu zdobywania informacji aż po pracę drukarni. Podkreślił, jak istotną rolę w dzisiejszych czasach odgrywają zdjęcia, wedle zasady - jedno zdjęcie mówi czasem więcej niż tysiąc słów. Uświadomił dzieciom, że gazeta to już nie tylko forma papierowa. Równie ważny jest serwis internetowy oraz systematyczne prowadzenie fanpage'a na facebooku. Następnie redaktor podzielił się z grupą ciekawymi wydarzeniami, z jakimi miał do czynienia podczas swojej wieloletniej pracy dziennikarskiej i odpowiedział na wszystkie nurtujące uczniów pytania.
Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów na temat czytelnictwa. Szymon Wyrostek opowiedział dzieciom o swoich ulubionych lekturach z czasów szkolnych. Uczniowie odwdzięczyli mu się tym samym. W gronie ich ulubionych tytułów znalazły się m.in: Magiczne drzewo, Harry Potter, Władca Pierścieni. Dzieci wspominały również o gazetach związanych z tematyką sportową. W gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 znalazł się także fan komiksów takich jak: Kajko i Kokosz oraz Star Wars. Redaktor Naczelny wspomniał o swoim ulubionym komiksie z dzieciństwa jakim był trudno dostępny Kapitan Planeta i planetarianie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na koniec nie zabrakło podziękowań za rozbudzenie zainteresowań twórczych i poświęcony czas.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB