Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Mieszkańcy Wólki pytają: Gdzie jest baner?

2017-10-12 12:20:44 (ost. akt: 2017-10-12 12:22:05)
Baner tuż przy chodniku na prywatnej działce stał 3 miesiące

Baner tuż przy chodniku na prywatnej działce stał 3 miesiące

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Na Wólce zniknął bilbord dotyczący zamkniętego przejścia kolejowego na Kościuszki. Tablica z hasłem: Panie Burmistrzu mieszkańcy czekają na tunel. Tragedia – czyje sumienie?, która pojawiła się na ul. Kolejowej w lipcu 2017 r., wzbudziła wiele emocji.

Baner miał zwrócić uwagę na brak dogodnej przeprawy przez tory w miejscu po zamkniętym przejeździe kolejowym. Część mieszkańców chce wybudowania pod torami tunelu dla ruchu kołowego i pieszego. Miasto natomiast zmierza do budowy kładki dla pieszych nad torowiskiem, jak ustaliliśmy wcześniej. Brak bilbordu 26 września zasygnalizowali redakcji „Kuriera” mieszkańcy Zatorza. Próbowali na własną rękę dociec sedna sprawy. Jeszcze tego samego dnia, podczas sesji rady miasta, o baner zapytał Kamil Przybyszewski, przewodniczący osiedla nr 8 na Wólce. Chciał wiedzieć dlaczego został zdemontowany i jak można go odzyskać? Według ratusza tablicę umieszczono bezprawnie. - Nikt nie wystąpił o jej lokalizację oraz nikt nie uiszczał opłat za zajęcie pasa drogowego. Zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych ta tablica została usunięta – wyjaśnił Piotr Tomaszewski, naczelnik w wydziale gospodarki komunalnej Urzędu Miasta w Mławie. Zainteresowani mogą odebrać baner w wydziale gospodarki komunalnej ratusza. Iwona Łazowa

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ludmiła #2350269 | 77.253.*.* 13 paź 2017 21:41

  Oby te podejmowanie decyzji "zgodnie z przepisami" nie skończyło się jak z podwyżką opłat za wodę i ścieki o 40% i odpłatnym parkowaniem w soboty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mławianin #2349862 | 83.28.*.* 13 paź 2017 10:29

  mieszkańcy Wólki przestańcie pytać GDZIE JEST BANER bo i tak wam nie oddadzą zróbcie nowy i postawcie na terenie prywatnej posesji, i na pewno wam go nie zabiorą. Baner stal w pasie drogowym i dlatego wam zabrali. Pytanie do Burmistrz? dnia 29.03.2017 na spotkaniu z mieszkańcami powiedział Pan cyt-- Zachęcam Was ,mieszkańców Mławy, żebyście zaczęli myśleć, mieszkańcy pomyśleli a Pańskie służby co zrobiły, jak się to działanie ma do Pańskich słów, po tym działaniu nawet wierzący mają chwilę zwątpienia, i w wyborach odpowiednio Pana ocenią. A tak w ogóle wydaje mi się że ten BANER sporny znajduje się w magazynach Miejskiej Służby Drogowej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkanka #2349845 | 176.103.*.* 13 paź 2017 10:11

  To jak nas urząd traktuje jest śmiechu warte. Na Batorego miały być położone chodniki w tym roku...1/3 chodnika jest a gdzie reszta? Ile mamy teraz czekać na kolejny odcinek? Na skrzyżowaniu dróg Batorego-Dworcowa dziura na dziurze, tak cieżko było położyć kawałek nowego asfaltu? Państwo gimnazjum zmieniło na podstawówki a moje 10 letnie dziecko nawet same nie może wrocic do domu bo boi się "bezdomnych" na skwerku ale przecież policja nic im nie może zrobić bo są spokojni, chodniki obrzygane, śmierci wszystko i to jest według państwa normalne? Przejścia na Kościuszki brak więc jak żyć? Pieniądze na Tężnie są ale już na załatanie dziur w ulicach albo położenie do końca chodnika już nie...kupa śmiechu. Czas zmienić burmistrza!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz