środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Obwarzanki i kolorowe balony. Odpust parafialny na Wólce

2019-08-07 08:40:00 (ost. akt: 2019-08-07 08:39:20)

Podziel się:

Parafianie z Kościoła Świętego Jana Kantego w Mławie przybyli na Mszę Świętą, aby wziąć udział w odpuście parafialnym. Potem wierni udali się na kramy, gdzie kupili tradycyjne pamiątki.

We wtorek, 6 lipca na Wólce odbył się odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. Wierni przybyli do Kościoła Parafii Świętego Jana Kantego w Mławie, aby wziąć udział w Sumie Odpustowej pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Odpust zupełny jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. W pobliżu Kościoła na parafian czekały stoiska odpustowe, a na nich zabawki, słodycze, biżuteria i tradycyjne obwarzanki, których nie może zabraknąć na żadnym odpuście.

Przemienienie Pańskie opisują trzej ewangeliści synoptyczni: Mateusz, Marek i Łukasz. Jezus zabrał trzech wybranych uczniów: Piotra, Jakuba i Jana na górę, gdzie zobaczyli go w nieziemskiej chwale, rozmawiającego z Mojżeszem i Eliaszem. „Twarz Jezusa zajaśniała jak słońce, szata była biała jak światło, ukazali się też Mojżesz i Eliasz a z obłoku dobiegł głos Boga, który mówi: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!" (Mt 17,5).
NT


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB