Kolarstwo. Najwyżej Grędziński i bracia Stryjewscy

2015-09-17 08:42:54 (ost. akt: 2015-09-17 08:44:10)
Kolarze z powiatu mławskiego w wyścigu MTB

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Na malowniczych i wymagających trasach w Olsztynie rozegrany został kolejny wyścig z cyklu Mazovia MTB Marathon. Startowało 853 zawodników, na trzech trasach ścigało się 12 kolarzy z powiatu mławskiego.

W wyścigu Mega na podium stanęli Bartosz Grędziński i Michał Różański. Wyścig Mega rozgrywany był pod dyktando naszych kolarzy, czwórka zawodników finiszowała w niewielkich odstępach. Najszybszy był Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda team), na trzeciej pozycji finiszował Michał Różański (BCT Team Gdańsk). Grędziński stanął na najwyższym stopniu podium w kat. MM1, umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Niżej na podium stanął Michał Różanski. Michał Biranowski zajął 51 miejsce (kat. MM1 był jedenasty). Ośmiu kolarzy ścigało się na trasie Fit, na 6 pozycji finiszował Bartosz Stryjewski, który w kategorii FMO stanął na najwyższym stopniu podium. Pozostali sklasyfikowani zostali: 18. Bartosz Pawłowski (FM1- 4), 53. Michał Chlastosz (FM2- 18), 64. Paweł Rudziński (FM2- 23), 112. Janusz Jastrzębowski ((FM3- 31), 123. Michał Rzepliński (FM2- 39), 199. Sebastian Kwieciński (FM3- 55), 200. Klaudiusz Kwieciński (FM2- 61). Bardzo dobrze radzi sobie na trasie Hobby najmłodszy z naszej ekipy Janek Stryjewski z Dzierzgowa. W Olsztynie dwukrotnie stawał na podium, w Open zajął drugie miejsce, w kat. HM3 był najlepszy. ZB