Piłka nożna. Trzecia Mławianka, dziesiąta Korona

2015-09-03 11:54:57 (ost. akt: 2015-09-03 15:51:21)
Zwycięskie mecze w Ostrołęce i Mławie

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Dwie kolejki rozegrane zostały w IV lidze, na wyjazdach piłkarze Mławianki rozgromili 9:0 Narew Ostrołęka, natomiast Korona Szydłowo uległa 1:7 Bzurze Chodaków. W piątej kolejce przed własną publicznością Mławianka pokonała Mazovię Mińsk M., a Korona zremisowała z Ciechanowem.

Narew Ostrołęka- Mławianka 0:9
Mławianka- Mazovia Mińsk M. 3:2

W meczu wyjazdowym Mławianki niewiele wskazywało na to, że podopieczni Piotra Zajączkowskiego mogą wygrać tak wysoko. Do przerwy biało-zieloni prowadzili po golu Marcina Ogrodowczyka, strzelonym w 44'. Po zmianie stron rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki. Najpierw do siatki trafił Krzysztof Dąbkowski, a następnie wynik podwyższył Szymon Masiak. Ten sam zawodnik strzelił czwartą bramkę. Kolejnego gola zdobył po przechwycie w środku pola Jakub Wróblewski. Później do siatki rywali dwukrotnie trafił ponownie Masiak. Końcowy wynik ustalili
Jakub Mazurkiewicz, dla którego był to debiutancki gol w ekipie seniorów oraz Edi.

Mławianka: Gatyński – Łucki, Komorowski (60″ Drzewiecki), Edi, Dąbkowski, Sierzputowski (55' Wróblewski), Łukaszewski, Masiak, E. Brzozowski (80′ Mazurkiewicz), Ogrodowczyk, Walczak (60′ Podliński). Po niedzielnym zwycięstwie zespół Mławianki awansował na trzecie miejsce i traci do lidera jeden punkt. W 14' z rzutu wolnego przymierzył Edi, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W 16' po rykoszecie goście mogli zdobyć prowadzenie. W 27' dośrodkowanie Dąbkowskiego, strzał Tomczaka nieskuteczny. W 32' po dośrodkowaniu Tomczaka z rzutu rożnego, Łukaszewski zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. W końcówce pierwszej połowy Stryjewski dwukrotnie stworzył zagrożenie pod bramką Mazovi.W 51' po błędach naszej defensywy goście doprowadzają do wyrównania. W 85' strzałem z dystansu J. Wróblewski pokonał bramkarza przyjezdnych. W 88' wychodzący Walczak na czystą pozycję został sfaulowany przez bramkarza, golkiper Mazovi otrzymał czerwony kartonik, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomczak. W 90' goście zdobyli kontaktowego gola.

Bzura Chodaków- Korona Szydłowo 7:1
Korona Szydłowo- MKS Ciechanów 2:2

W środowym meczu 4 kolejki IV ligi Korona Szydłowo została rozgromiona w Chodakowie przez miejscową Bzurę aż 7:1. Podopieczni Włodzimierza Gorczycy zaprezentowali się bardzo słabo na tle wyżej notowanej Bzury. Do przerwy przegrywali już 0:5. W drugiej połowie gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole. Piłkarzy Korony stać było tylko na honorowe trafienie. W 89' gry do siatki Bzury trafił Jarosław Bartnikowski. Pod nieobecność pierwszych bramkarzy na bramce wystąpił młody Dawid Adamski.

Korona: Adamski- D. Kowalski, Wodzyński, Karpiński, Kłos- M. Kowalski (90’ Rykowski), Kieczmer, Głowacki, Kacper Małecki (90’ Bartkowski)- Bartnikowski, Podlewski (45’ Adrian Pydyn). W sobotę 29 sierpnia podopieczni Włodzimierza Gorczycy zremisowali na boisku w Szydłowie z zespołem Ciechanowa. Prowadzenie w 16' zdobywają goście po strzale Lituna Nazara. W 24' po wrzutce piłki przez Bartnikowskiego w pole karne, w zamieszaniu pod bramką Lemanek strzela wyrównującą bramkę. W 55' kontuzjowany jest Dawid Kowalski, na boisku zmienił go Walasiński. W 57' rzut wolny, strzał Karpińskiego z trudem został obroniony przez bramkarza. W dwie minuty później zagotowało się pod naszą bramką, jednak przyjezdni nie skorzystali z prezentu. W 63' Bartnikowski wrzucił piłkę za plecy obrońców, na czystą pozycję wyszedł Podlewski, który plasowanym strzałem w długi róg zdobył prowadzenie dla Korony. Od 67' Korona grała w osłabieniu, Mateusz Kowalski ujrzał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwona. W 68' Podlewski prostopadłym podaniem uruchomił Bartnikowskiego, groźny strzał został obroniony. W 72' poprzeczka ratuje nasz zespół, w 74' po strzale Podlewskiego słupek ratuje zespół gości. W 83' po błędach naszej defensywy przyjezdni doprowadzają do remisu.

Pozostałe wyniki 4 kolejki:
Ciechanów- Wisła II 0:2, Bug- Łomianki 1:1, Błękitni- Czarni 2:3, Ożarowianka- Przasnysz 2:0, Ostrovia- Naprzód 1:3, Mazovia- Mazur 2:1, Wkra- Huragan 3:4.
Pozostałe wyniki 5 kolejki:
Mazur- Wkra 1:3, Naprzód- Narew 15:2, Przasnysz- Ostrovia 0:1, Czarni- Ożarowianka 0:0, Łomianki- Błękitni 1:0, Wisła II- Bug 2:1, Huragan- Bzura 1:1.

GKS Strzegowo wiceliderem

Piłkarze GKS Strzegowo odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach klasy A. Podopieczni Włodzimierza Kownackiego pokonali na własnym boisku zespół Rzekunianki. Wszystkie bramki zostały zdobyte po stałych fragmentach gry. Pierwszego gola zdobywają goście. Do wyrównania doprowadził Daniel Gatyński, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Damiana Kędzierskiego. Na prowadzenie wyprowadził Wojciech Zadrożny, asysta Kędzierskiego. Goście w drugiej połowie doprowadzili do remisu. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Daniel Ziółkowski, bezpośrednio z rzutu wolnego.
GKS Strzegowo- Rzekunianka 3:2

Liga Okręgowa Juniorów U- 17

W derbowym spotkaniu zespół Wieczfnianki zremisował na własnym boisku z juniorami Mławianki. Dla gospodarzy bramki zdobyli: Maciej Perdion i Karol Kołakowski, dla Mławianki: Michał Pociężnicki i Damian Gesek.
W Ojrzeniu podopieczni Mariusza Rudnickiego pokonali miejscową Tęczę, bramki zdobyli Łukasz Krajewski, Adrian Różycki i gol samobójczy.
Wieczfnianka- Mławianka 2:2
Tęcza Ojrzeń- Korona Szydłowo 1:3

Liga Okręgowa trampkarzy U- 14
Wyjazdowym meczem w Sypniewie zainaugurowali sezon trampkarze Mławianki, podopieczni Piotra Króla wygrali z miejscowym Orłem. Hat- trickiem popisał się Jakub Tworek, który zapewnił trzy punkty. Zespół Mławianki kończył spotkanie w osłabieniu, bramkarz Łukasz Pawlicki otrzymał czerwoną kartkę. Udanie zastąpił go Seweryn Rosocha, który obronił rzut karny.
Mławianka: Czaplicki - Sieczka (Miałki) Karwiński, Rosocha, Ogrodowczyk (Liszewski) Szczepkowski, Jastrzębski (Tomczyk), Dąbrowski, Dłubisz (Zadrożny), Tworek.
Orzeł Sypniewo- Mławianka 2:3