2 BRAMKI PIOTRA MELCHINKIEWICZA

2018-04-06 15:52:02 (ost. akt: 2018-04-06 15:54:16)
Trzecia bramka na koncie Piotra Melchinkiewicza

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Tylko niektóre zespoły grały w przedświąteczny weekend, Mławianka na sztucznym boisku pokonała lidera Koronę Ostrołęka. Nasze zespoły z Ligi Okręgowej przełożyły mecze, za to odbyły się spotkania w najniższych ligach.

MKS Mławianka- Korona Ostrołęka 2:1

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pozbierali się po przegranym meczu w Przasnyszu i w Wielką Sobotę na sztucznym boisku pokonali po dwóch bramkach Piotra Melchinkiewicza, Koronę Ostrołęka. Od pierwszych minut sunęły ataki na bramkę, zawodnicy nie odstawiali nóg. Dochodziło do groźnych spięć, w drugiej połowie nawet do przepychanek i rękoczynów. Ostatnie 10 minut goście grali w osłabieniu za czerwoną kartkę.
W 9’ groźny strzał broni Serowiec, szybka riposta z naszej strony i w 17’ strzał Rogalskiego przechodzi nad poprzeczką. W 30’indywidualna akcja Stryjewskigo, wyłożenie piłki Masiakowi, jego strzał broni golkiper korony. W 34’ przed polem karnym faulowany Rogalski, rzut wolny Tomczaka zablokowany przez zawodnika gości. W 42’ strzał Samluka broni bramkarz. Pierwsza połowa kończy się remisem.
W 48’ dokładne dośrodkowanie Tomczaka, strzał Karłowicza pod poprzeczką broni bramkarz Korony. W 59’ dośrodkowanie z prawej strony, nie pokryty Dzwonkowski głową pokonał Serowca. Po stracie bramki trener wycofał w 72' Radziszewskiego, jego miejsce w napadzie zajął Melchinkiewicz. W 74’ po dośrodkowaniu Tomczaka, piłka po strzale Naczasa przechodzi minimalnie nad poprzeczką. W 79’ po dośrodkowaniu tego samego zawodnika, Melchinkiewicz doprowadził do wyrównania. Nerwowa końcówka na boisku, w 90’ Melchinkiewicz strzałem w długi róg po raz drugi pokonał Andrzeja Łyzińskiego.
Zespół Mławianki czekają dwa trudne spotkania na wyjeździe z rezerwami Pogoni i Mazovią Mińsk M. w Mławie.

Mławianka: Serowiec- Radziszewski (72’ Melchinkiewicz), Wodzyński, Koprucki, Naczas- Tomczak, Stryjewski, Rogalski, Samluk, Masiak- Katłowicz.

Pozostałe wyniki 18 kolejki:
Błękitni R.- Huragan 0:3 v.o. Mazur- Drukarz 1:3, Łomianki- Pogoń II S. 1:2, Ożarowianka- Mazovia 1:0, Wisła II- Dolcan 0:1, Bug- Ciechanów 0:1.

Awans Konopianki
Drugie zwycięstwo zanotowali piłkarze Konopianki, podopieczni Leszka Geska na boisku w Kraszewie pokonali Jutrzenkę Unieck. Pierwsza połowa zakończona remisem, wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 60’ po dośrodkowaniu Mateusza Pietrusia prowadzenie zdobył Łukasz Jarzynka. W 69’ po dośrodkowaniu Pietrusia strzałem głową Adrian Kocięcki pokonał golkipera Jutrzenki. W 77’ po indywidualnej akcji drugiego gola zdobył Jarzynka.
W następnej kolejce zespół Konopianki zagra na wyjeździe z bartnikiem Myszyniec. Po dwóch zwycięstwach w rundzie rewanżowej Konopianka awansowała na 9 miejsce.
Gorzej wiedzie się zespołowi Żaka Szreńsk, podopieczni Marka Dobrowolskiego ponieśli drugą porażkę. Przegrali na wyjeździe z wiceliderem Orłem Sypniewo. Najlepszą sytuację dla Żaka w 63’ po dośrodkowaniu Radosława Pisarkiewicza miał Mateusz Barański, który strzelił nad poprzeczką. W drugiej połowie gospodarze po jednej z akcji strzelają zwycięskiego gola.

Wkra Radzanów liderem
Piłkarze Wkry Radzanów po zwycięstwie nad Pełtą Karniewo, 2 kolejce mieli przerwę. Zespół Sokoła Grudusk został wycofany z rozgrywek. Wszystkie mecze z I rundy zostały anulowane. W rundzie rewanżowej nie zobaczymy też rezerw Nadnarwianki. Wszystkie mecze tego zespołu będą zweryfikowane jako walkower. Tamka Dzierzgowo przegrała na wyjeździe z Opią Opinogóra i zajmuje w tabeli 9 miejsce.

Wkra Radzanów-pauza
Opia Opinogóra- Tamka Dzierzgowo 4:0

Przedostatnia kolejka ALF

W środę 28 marca w hali I LO w Mławie rozegrana została przedostatnia kolejka Amatorskiej Ligi Futsalu. W najciekawszym meczu wieczoru FC Kępa pokonała 5:3 zespół Marco. Hat –trickiem w tym meczu popisał się najskuteczniejszy zawodnik w drużynie Kępy Nataniel Żółtowski, po jednej dołożyli Daniel Kaczerski i Dawid Szwarc. Dla Marco bramki zdobyli: Mateusz Sokół- 2 i Sebastian Miecznikowski. Spotkanie lidera (Zielone Miasto) z Drin Teamem zostało przełożone. Wicelider Joker pokonał rekordowym wynikiem zespół Czaplickiego. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników prowadzi Andrzej Karpiński- 34 bramki, Nataniel Żółtowski- 29 i Mariusz Walczak- 27.
Ostatnia kolejka rozegrana zostanie 5 kwietnia.