Udany weekend piłkarski

2015-04-27 15:35:51 (ost. akt: 2015-04-27 23:35:52)
Mławianka wygrywa, Korona remisuje

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

O dwie lokaty awansowali piłkarze Mławianki, po zwycięskim meczu z Drobinem, Korona Szydłowo po remisie z Mazovią Mińsk Mazowiecki, umocniła się na 14 miejscu, Wieczfnianka po zwycięstwie w Krasnem zajmuje bezpieczne miejsce w środku tabeli, Żak Szreńsk ograł lidera na jego boisku w Płońsku.

MKS Mławianka- Skra Drobin 8:0

Mławianka bardzo szybko ustawiła spotkanie ze Skrą. Już w 5' Orzechowski wykorzystał dośrodkowanie Dąbkowskiego i strzałem z bliska wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. W 16' Walczak przeprowadził kapitalną indywidualną akcję zakończoną celnym trafieniem. Trzeci gol padł w 32', a jego autorem był J. Wróblewski. Nie minęło 60 sekund, a Walczak zdobył swoją drugą bramkę. Kolejne gole kibice na Kopernika zobaczyli po przerwie. W 57' J. Wróblewski dobił strzał Podlińskiego, który pojawił się na boisku w miejsce Walczaka. W 61' faulowany w polu karnym był J. Wróblewski i arbiter podyktował rzut karny. Dodatkowo obrońca gości za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę. Pewnym egzekutorem jedenastki był bramkarz biało-zielonych, Gatyński. Mając liczebną przewagę mławianie osiągnęli jeszcze większą przewagę. Praktycznie co chwila pod bramką Skry dochodziło do poważnego zagrożenia. Zawodziła jednak skuteczność. Spośród całej masy okazji, do siatki trafili Orzechowski oraz Michał Stryjewski, który w przerwie zmienił Drzewieckiego. Kolejny mecz Mławianka rozegra w piątek 1 maja w Przasnyszu. Początek rywalizacji z MKS-em o godzinie 17.00.

Mławianka: Gatyński- Radziszewski (63 Litun), Dąbkowski, Brzozowski, Mat. Stryjewski- Drzewiecki (46 Mi. Stryjewski), Łukaszewski, J. Wróblewski, Ł. Wróblewski, Orzechowski, Walczak (46 Podliński).

Mazovia Mińsk Maz.- Korona Szydłowo 1:1

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy rozegrali dobre spotkanie na wyjeździe z czołowym zespołem IV ligi, Mazovią Mińsk Mazowiecki. Od początku spotkania postawili trudne warunki na ich boisku. Nie przestraszyli się rywala i w 38' po składnej dwójkowej akcji Podlewski- Bartnikowski, ten drugi strzałem w samo okienko zdobył prowadzenie dla Korony. Na przerwę schodzili z korzystnym rezultatem. Po przerwie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 75' po jednej z kontr Podlewski ograł defensywę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił nad poprzeczką. Jednak gospodarzom sprzyjało szczęście, w 77' zdobyli wyrównującego gola.
Kolejny mecz rozegrają na własnym boisku 1 maja o godz. 13.30 z Bugiem Wyszków.

Korona: Węgierski- Kowalski, Cybulski, Wodzyński, Sawicki- Jakubiak (46 Lemanek), Karpiński, Głowacki (65 Małecki), Sowiński (65 Kieczmer)- Podlewski, Bartnikowski (85 Rutkowski).

Pozostałe wyniki 25 kolejki:
Ostrovia- Wisła II 2:0, Wkra- Huragan 1:2, Błękitni G.- Łomianki 0:2, Narew- Bzura 2:4, Ciechanów- Błękitni R. 0:1, Bug- Olimpia 1:2, Nadnarwianka- Przasnysz 1:2.

Wieczfnianka w środku tabeli

Zespół Wieczfnianki po wygranym meczu w Krasnem umocnił się w środku tabeli. Do Krasnego pojechali w osłabionym składzie, za kartki pauzowali Borzym i Borkowski. Z konieczności na boisku zagrał grający trener. Od początku uwidoczniła się nasza przewaga na boisku, w efekcie po strzale z 22 m Marcin Dziubiński pokonał bramkarza Iskry. W 29' po dograniu Jarosława Szmyta strzał Huberta Lemanka bramkarz broni intuicyjnie nogami, dobitka przechodzi obok bramki. W 60' po indywidualnej akcji wynik spotkania ustalił Walendziak. Liderem w Lidze Okręgowej jest Wkra Bieżuń.
Pozostałe wyniki 21 kolejki:
Boruta- Pełta 0:0, Orzyc- Tęcza Ł. 1:2, Żbik- Sona 2:1, Troszyn- Wkra B. 1:3, Korona- Wkra S. 0:0, Makowianka- Mazowsze 3:0.

Żak Szreńsk ograł lidera
Zespół Żaka Szreńsk po przegranej z Glinojeckiem udowodnił w sobotnim meczu z liderem, że do końca będzie walczył o awans do wyższej ligi. Podopieczni Marka Dobrowolskiego rozegrali bardzo dobre spotkanie na boisku w Płońsku. Pierwsza połowa dzięki bramkarzowi Sebastianowi Biegańskiemu, który obronił rzut karny zakończyła się remisowo. W 54' po dokładnym zagraniu Czernika, Kalinowski zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. W 68' Radek Pisarkiewicz po dograniu piłki przez Michała Jarzynkę ustala wynik spotkania. Podopieczni Adama Kuligowskiego w wyjazdowym spotkaniu pokonali Kryształ Glinojeck. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Patryk Wierzbicki, były zawodnik Mławianki. Dwie bramki zdobył po stałych fragmentach. Przy pierwszej po rzucie rożnym dośrodkowywał Sebastian Lubiński, przy drugiej Łukasz Lubiński. Przy trzeciej asystował Mateusz Gawryszewski.

PAF Płońsk- UKS Żak Szreńsk 0:2
Kryształ Glinojeck- GKS Strzegowo 0:3

Pozostałe wyniki 19 kolejki:
KS Pniewo- Bartnik 2:2, Sokół- Gryf 0:3, Krasnosielc- Gladiator 2:0, Wąsewo- Orzeł 3:4, Jutrzenka- Świt 3:0.

Tamka wiceliderem w klasie B
Tamka Dzierzgowo mimo porażki w Andzinie nadal utrzymuje pozycję wicelidera. Dwie bramki zdobył Jacek Szypulski, jedną Tomasz Grzybowski.
Zespół Konopianki przegrał w wyjazdowym meczu z Koroną Karolinowo. Honorowego gola z rzutu karnego zdobył Mateusz Nosarzewski. Wcześniej w polu karnym faulowany był Mateusz Pietruś. Konopianka zajmuje 4 miejsce.

Wkra Andzin- Tamka Dzierzgowo 4:3
Opia Opinogóra- Orlęta Baboszewo 3:0
Korona Karolinowo- Konopianka 3:1
GKS Lipowiec- Mławianka II 3:0 v.o.