Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Ogólnopolski Dzień Seniora. Zadbajmy o najstarsze osoby w naszych rodzinach, by były bezpieczne!

2023-11-14 21:49:59 (ost. akt: 2023-11-14 21:52:45)

Autor zdjęcia: freepik

Podziel się:

Ogólnopolski Dzień Seniora przypadający w dniu 14 listopada niech będzie okazją, aby otoczyć wsparciem tą szczególną najstarszą grupę naszego społeczeństwa.

Z danych statystycznych wynika, że największa ilość przestępstw popełnianych na osobach starszych to głównie oszustwa i kradzieże.

Zwykle pod pretekstem udzielenia nagłej pomocy sprawcy wykorzystują bezradność i osamotnienie starszych osób. Ponadto z wiekiem pojawia się więcej chorób i dysfunkcji, które mogą powodować szereg ograniczeń bądź nawet zagrożeń dla osób starszych. Niektóre z chorób powodują np. zaniki pamięci, osłabienie sprawności umysłowej, w szczególności pamięci krótkotrwałej, nasilające się trudności w samodzielnym radzeniu sobie z codziennymi czynnościami, utrata zdolności poznawczych oraz umiejętności związanych z codziennymi zajęciami.

Takim osobom konieczne jest zapewnienie wsparcia i ochrony przez zagrożeniami.
W tym dniu również przypominamy kampanię #ZnamTeNumery, która dotyczy zasad bezpieczeństwa dla seniorów i poznania zrozumiałego algorytmu zachowań w sytuacji potencjalnego zagrożenia oszustwem.

Zadbajmy o najstarsze osoby w naszych rodzinach i lokalnych społecznościach!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB