Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Zgłębili tajemnice cmentarza parafialnego

2022-12-19 09:30:00 (ost. akt: 2022-12-19 09:38:54)

Autor zdjęcia: Materiały TPZM

Podziel się:

„Cmentarz parafialny w Mławie i jego tajemnice” to tytuł niezwykłej publikacji, której promocja odbyła się we wtorek 13 grudnia w sali ślubów Urzędu Miasta Mława w parku miejskim.

We wtorek 13 grudnia 2022 roku wieczorem w sali ślubów Urzędu Miasta Mława w parku miejskim odbyło się spotkanie promocyjne książki „Cmentarz parafialny w Mławie i jego tajemnice” napisanej przez Andrzeja Grochowskiego i Przemysława Miecznika. Publikację wydało jesienią tego roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej.

W spotkaniu uczestniczył ks. prof. Ryszard Knapiński, mławianin, znakomity badacz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim związków sztuki z religią chrześcijańską, który przedstawił wykład pt. „Taniec śmierci jako moralitet nie tylko na dawne czasy”.

W dalszej części spotkania autorzy książki podzielili się swoimi uwagami dotyczącymi powstania tej niezwykłej publikacji.

W końcowej części spotkania o książce i swoich wrażeniach dotyczących cmentarza podzielili się burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski oraz ks. Ryszard Kamiński. Spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

Książka została wydana głównie dzięki funduszom uzyskanym od sponsorów, którym zarząd Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej składa serdeczne podziękowania.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB