Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Joker Mława Cup III. Udany nocny turniej

2022-11-02 13:44:58 (ost. akt: 2022-11-02 13:49:55)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Podziel się:

W piątek 28 października 2022 r. na obiektach MOSiR-u w Mławie odbyła się kolejna edycja turnieju Joker Mława Cup. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Joker Mława oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Tym razem do rywalizacji w kategorii „open” przystąpiło 147 zawodników z 15 drużyn.

Zespoły podzielone były na trzy grupy. W każdej z nich o awans do kolejnej rundy walczyło 5 ekip. Mecze odbywały się na 3 boiskach jednocześnie i trwały po 15 minut. Do drugiej rundy awansowały po dwie ekipy z każdej grupy, czyli w sumie 6 zespołów. Poniżej prezentujemy ich dorobek.

Grupa A
1. Joker Mława 12 pkt. (bramki + 11)
2. Południe Czosnów 7 pkt.

Grupa B
1. Tanatos 12 pkt. (bramki + 20)
2. Fine Altech 7 pkt.

Grupa C
1. Body Club 12 pkt. (+11)
2. Marco 7 pkt.

Zgodnie z regulaminem zawodów, zespoły, które awansowały do drugiej rundy, utworzyły tzw. „grupę pucharową”. O kolejności w grupie decydował wynik osiągnięty w pierwszej rundzie, czyli punkty i zdobyte bramki w fazie grupowej. W tern sposób utworzona tabela wyglądała następująco:

GRUPA PUCHAROWA

P1. Tanatos 12 pkt. (bramki + 20)
P2. Joker Mława 12 pkt. (bramki + 11, 13 strzelonych bramek)
P3. Body Club 12 pkt. (bramki + 11, 11 strzelonych bramek)
P4. Fine Altech 7 pkt. (bramki + 2)
P5. Marco 7 pkt. (bramki +2)
P6. Południe Czosnów 7 pkt. (bramki 0)

Dwa pierwsze zespoły, Tanatos i Joker Mława, uzyskały bezpośredni awans do półfinałów. Kolejne zespoły musiały walczyć o awans w meczach barażowych.

MECZE BARAŻOWE O WEJŚCIE DO PÓŁFINAŁÓW

Body Club – Południe Czosnów 3-0

Marco – Fine Altech 1-1, karne 5-4

Kolejnym etapem były mecze półfinałowe. Rozpędzony Tanatos nie dał szans chłopakom z Marko. Drugi półfinał był bardzo zacięty. Wydawało się, że Joker prowadzący 1-0 nie da sobie już odebrać zwycięstwa. A jednak Body Club zdołał wyrównać i o awansie decydowały rzuty karne. Te precyzyjniej wykonywali zawodnicy Jokera. Po udanych próbach Przemka Radziszewskiego i Kamila Głowackiego oraz doskonałych obronach Tadeusza Oleszkiewicza to oni cieszyli się z awansu do finału.

PÓŁFINAŁY

Tanatosv – Marco 6-0
Joker Mława – Body Club 1-1, karne 2-1
Tadeusz Oleszkiewicz bohaterem Jokera!
W meczu o trzecie miejsce Body Club zdecydowanie pokonał Marco 4-1.

MECZ O III MIEJSCE

Body Club – Marco 4-1

FINAŁ

W finale gospodarze imprezy dzielnie walczyli z mocną ekipą ze stolicy. Mecz zakończył się wynikiem 4-3 dla zespołu Tanatos. Długo utrzymywał się wynik 1-1. Przy stanie 1-2 Joker się odkrył i mocno zaatakował. Niestety dwie kontry i szybko zrobiło się 1-4. Chłopaki z Jokera wrócili do gry po bramkach Jarka Krystkiewicza i Kamila Głowackiego.

Zawodnicy Tanatosa zostali więc zasłużonymi zwycięzcami 3. edycji turnieju Joker Mława Cup. W nagrodę otrzymali okazały puchar oraz dwa bony po 500 zł na sprzęt sportowy.

Organizatorzy wręczyli również kilka nagród indywidualnych.
Poniżej prezentujemy najlepszych zawodników:

Król strzelców:
Bartłomiej Gołasiewicz (Tanatos) – 13

Najlepszy zawodnik (MVP):
Konrad Różycki (Joker Mława)

Najlepszy bramkarz:
Krzysztof Raczkowski (Body Club)

Top 5 players:
Bartosz Gwóźdź (Tanatos)
Tadeusz Oleszkiewicz (Joker Mława)
Cezary Czernik (Body Club)
Marcin Kasza (Marco)
Patryk Traczyk (Tanatos)

Turbo Jokery:
Jarosław Krystkiewicz (Joker Mława)
Dawid Szwarc (Body Club)
Marek Waśniewski (Body Club)
Krzysztof Stępka (Marco)

Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy oraz kibice mieli okazję wziąć udział w grillu integracyjnym. Sponsorami poczęstunku były lokalne firmy: Zakłady Mięsne Peklimar ora Piekarnia i Cukiernia Szczepkowscy. Sponsorami nagród rzeczowych byli bank BNP Paribas oraz Sklep Jubilerski „Karat”.

Cieszę się, że organizowany przez nas turniej cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Już dawno w Mławie nie było tak dużej amatorskiej imprezy piłkarskiej. Oprócz stałych „bywalców”, mam tu na myśli lokalne ekipy i zaprzyjaźnione zespoły z zewnątrz, pojawiło się tym razem kilka nowych amatorskich zespołów z okolic Mławy. Mam nadzieje, że kilka z nich, po tak udanych zawodach, będzie również dodatkowo zmotywowane i podejmie również kolejne wyzwanie, jakim będzie start w lokalnej lidze halówki. Jeśli chodzi o same zawody, to ja widzę same plusy: fajna pogoda, dużo grania, bardzo dobre sędziowanie przez chłopaków z Ciechanowa, fajna zdrowa, męska rywalizacja, sporo nagród indywidualnych. Dodatkowo bardzo udana integracja po zawodach. Wszyscy zgodnie powtarzali, że chcieliby częściej uczestniczyć w podobnych zawodach.

Frekwencja była bardzo wysoka, więc wydaje się, że warto powtarzać tego typu imprezy w przyszłości. Dziękuje serdecznie wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji całego wydarzenia, szczególnie moim kolegom ze Stowarzyszenia Joker Mława, wszystkim pracownikom MOSiR Mława na czele z Panem Krzysztofem Butrynem oraz oczywiście wszystkim partnerom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy się tak doskonale bawić oraz władzom lokalnym za wsparcie finansowe wydarzenia. Szczególne podziękowania kieruję również w stronę dzieci i młodzieży, naszych młodych „Jokerów”. Cieszę się, że udało nam się zaangażować nasze dzieci w organizację zawodów i tym samym zarażać ich trochę naszą pasją do sportu” – komentuje Prezes Stowarzyszenia Joker Mława, Pan Zbigniew Krystkiewicz.

„Realizacja całego zadania o nazwie „Joker Mława Cup III – Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Mazowsza w Piłkę Nożną”, którego pomysłodawcą i realizatorem było Stowarzyszenie Joker Mława, wspierana była ze środków z budżetu województwa mazowieckiego, ze środków z budżetu powiatu mławskiego oraz przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Honorowym Patronatem zawodów był Burmistrz Miasta Mława, Pan Sławomir Kowalewski oraz Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Pan Sławomir Pietrzyk.
Informacja Stowarzyszenia Joker Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB