Poniedziałek, 20 maja 2024. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ruszyła budowa sali gimnastycznej

2022-08-26 15:59:00 (ost. akt: 2022-08-26 16:05:14)
 Prace przy budowie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 4 w Mławie już trwają

Prace przy budowie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 4 w Mławie już trwają

Autor zdjęcia: Tomasz Bielski

Podziel się:

Pod koniec lipca powiat mławski podpisał umowę z wykonawcą i już trwają prace przy budowie sali gimnastycznej przy „Ekonomiku” w Mławie. Ale to nie jedyna inwestycja, na którą powiat zdobył dofinansowanie.

Zadanie pod nazwą "Budowa Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 4 w Mławie przy ul. Warszawskiej 44a” jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Powiatowi mławskiemu udało się na nią pozyskać łącznie 10.191.257,73 złotych, z czego 3 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF). Powiat otrzymał również promesę na 5 mln zł w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Ponadto otrzymał dotację z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w wysokości 2.191.257.73 zł. Wkład własny powiatu natomiast wynosi 1.391.924,71 złotych. Koszt inwestycji to 11.583.181, 94 zł.

Inwestycja już się rozpoczęła. Prowadzi ją firma REVbud Spółka Akcyjna z Torunia, która wykona ją w dwóch etapach. Trwają roboty ziemne. Zostały wykonane wykopy pod fundamenty i przygotowane formy pod wylanie ław.
W pierwszym etapie, czyli jeszcze w tym roku, zaplanowane jest wykonanie fundamentów, ścian nośnych i stropodachu. Na realizację tego wykonawca ma czas do 4 listopada 2022 roku.

Natomiast drugi etap został podzielony na dwie części. Pierwsza obejmuje wykonanie dachu wraz z konstrukcją, stolarkę, posadzki i podłogi, tynki i okładziny wewnętrzne. Prace te mają być ukończone 30 maja 2023.

Część druga przewiduje m.in. położenie tynków i okładzin zewnętrznych, montaż instalacji elektrycznej także zewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz gazowej poza tym wewnątrz instalacji wody zimnej i ciepłej, wewnętrznej, jak również instalacji kanalizacyjnej i ogrzewania i technologii kotłowni, instalacji gazowej, wentylacji. Montaż stojaków na rowery i zagospodarowanie terenu.
Inwestycja ma być ukończona 30 października 2023 roku.

To nie jedyna inwestycja w oświacie, na która powiat mławski zdobył środki finansowe. Kolejne dwie to „Modernizacja instalacji grzewczej w Zespole Szkół nr 4 w Mławie przy ul. Warszawskiej 44a" oraz "Modernizacja i adaptacja pomieszczeń w Zespole Szkół nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie".

Wszystkie trzy umowy na dofinansowanie zostały podpisane z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem 19 sierpnia w Płocku.

Wspomniana modernizacja instalacji grzewczej także dotyczy Zespołu Szkół nr 4 w Mławie przy ul. Warszawskiej (210.000 złotych).
Zakres inwestycji obejmuje wymianę dwóch kotłów centralnego ogrzewania, przebudowę kotłowni poprzez jej dostosowanie do systemu kondensacyjnego oraz wymianę grzejników w budynku szkolnym.

Ostatnia z umów dofinansowania opiewa na kwotę 99.600 zł i dotyczy Zespołu Szkół nr 3, gdzie przewidziana jest modernizacja i adaptacja pomieszczeń.
Zaplanowany jest tu remont dwóch łazienek tj. jednej dla chłopców i jednej dla dziewcząt.

Prace przewidziane w obydwu przypadkach to skucie płytek i położenie nowych, wykonanie tynku gipsowego oraz malowanie, a także wymiana drzwi wejściowych, zakup i montaż kabin, umywalek, baterii i misek łazienkowych, roboty elektryczne i demontaż oraz montaż instalacji wod/kan.
Prace te są konieczne ze względu na aktualny stan sanitarno-techniczny ww. łazienek. Łączna wartość robót 166.000 zł.

Łączna kwota dofinansowania na wszystkie trzy zadania to 2.500.857,73 zł.
Umowy podpisali wspomniany marszałek województwa Adam Struzik, starosta mławski Jerzy Rakowski i wicestarosta Krystyna Zając, przy kontrasygnacie Marioli Rostkowskiej zastępcy dyrektora Wydziału Finansowo-Budżetowego Starostwa Powiatowego w Mławie.

W spotkaniu uczestniczył także Mirosław Adam Orliński wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Fot. Tomasz Bielski/starostwo powiatowe


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB