Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Jakie wydarzenia w Mławie jeszcze przed nami?

2022-08-19 10:03:25 (ost. akt: 2022-08-19 10:31:19)

Autor zdjęcia: Materiały MDK

Podziel się:

Najważniejszymi wydarzeniami nadchodzących dni będą niewątpliwie obchody 83. rocznicy Bitwy pod Mławą. Przed nami m.in. piknik historyczny, marsz i rajd odcinkami Mławskiego Szlaku Turystycznego, wystawa i kino plenerowe. Wcześniej jednak pobawimy się muzyką i kolorami!

Grasz na gitarze elektrycznej, akustycznej, basowej, perkusji, harmonijce ustnej lub innym instrumencie? Jeśli tak, nie może Cię zabraknąć na wspólnym muzykowaniu w parku miejskim.

Miejski Dom Kultury zaprasza na otwartą scenę. Spotykamy się przy estradzie w piątek 19 sierpnia 2022 r. o godz. 18:00 i możemy grać nawet do 22:00. Mile widziani również wokaliści.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy – zarówno doświadczeni, jak i początkujący muzycy z Mławy i okolic. Wiek nie ma znaczenia. Więcej o tym przedsięwzięciu można przeczytać.

W niedzielę 21 sierpnia 2022 r. ponownie zagości w Mławie Holi Święto Kolorów. Impreza, której uczestnicy bawią się, obrzucając się kolorowymi proszkami, rozpocznie się w parku miejskim o godz. 15:00 i potrwa ok. 3 godzin.

„Przygotowaliśmy dla Was aż 9 kolorów proszków! Nasi DJe zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić!” – zachęcają organizatorzy. Więcej o wydarzeniu.

W ciągu wakacji z bogatej oferty przygotowanej przez mławskie placówki mogą korzystać dzieci. Szczegółowe informacje i harmonogramy zajęć są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Mława.

W każdą sobotę natomiast na zajęcia nordic walking ścieżkami mławskiego lasu zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (zbiórka o godz. 9:00 przed pływalnią), a na potańcówki o 17:00 w mławskim parku – Miejski Dom Kultury.

Największym wydarzeniem nadchodzących dni będą niewątpliwie obchody 83. rocznicy Bitwy pod Mławą, w ramach których planujemy koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na estradzie w parku miejskim i projekcję reportaży historycznych na dziedzińcu mławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie (piątek 26 sierpnia); Marsz Obrońców Mławy i Rajd Obrońcom Mławy odcinkami Mławskiego Szlaku Turystycznego oraz wielogodzinny piknik historyczny w mławskim parku (sobota 27 sierpnia); a także otwarcie wystawy czasowej „Twierdza Mława broni się” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i uroczystości rocznicowe przy pomniku piechura w Uniszkach Zawadzkich (czwartek 1 września). Szczegółowy program obchodów w załączniku poniżej.
Oprac. KN


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB