Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Brak obwodnicy zachodniej niszczy drogi gminne

2022-07-21 07:10:01 (ost. akt: 2022-07-21 07:16:36)
Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski

Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Burmistrz Sławomir Kowalewski złożył dwa wnioski do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na realizację inwestycji kluczowych dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Mławy.

Mława mocno odczuwa brak obwodnicy zachodniej i fakt, że miasto jest połączone z drogą krajową nr 7 tylko jednym zjazdem – przez ulicę Warszawską.

Co więcej – trasa ta jest również wyjazdową w kierunku Ciechanowa i Ostrołęki, więc codziennie tworzą się na niej potężne korki. Aby szybciej przedostać się do centrum lub wyjechać z miasta kierowcy jeżdżą drogami osiedlowymi, które nie są przystosowane do dużego natężenia ruchu. W efekcie – kolejne nawierzchnie ulic rozpadają się, a mieszkańcy tracą poczucie bezpieczeństwa.

W związku z zaistniałą sytuacją oraz faktem, że obwodnica zachodnia jako zadanie Samorządu Województwa Mazowieckiego od blisko 10 lat czeka na realizację, burmistrz Sławomir Kowalewski złożył dwa wnioski do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na realizację inwestycji kluczowych dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Wnioski dotyczą rozbudowy ulicy 20 Dywizji Wojska Polskiego i rozbudowy ulicy Okólnej. Obie ulice biegną przez teren zabudowany i pełnią funkcję dojazdową do punktów istotnych dla mieszkańców regionu – dzielnicy przemysłowej i drogi krajowej nr 7.

Ich nawierzchnie narażone są na potężne obciążenie ze względu na ruch spowodowany opóźnieniami w realizacji strategicznej dla miasta i północnego Mazowsza inwestycji Samorządu Województwa Mazowieckiego – budowy obwodnicy zachodniej miasta Mława.

Burmistrz Mławy zwrócił się także do Radnych Mazowsza w indywidualnych listach pisząc: „Będziemy wdzięczni za poparcie naszego wniosku i udzielenie pomocy finansowej na realizację tych zadań”.

Szacowany koszt przebudowy ulicy 20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego to 4.000.000 zł, a ulicy Okólnej to 6.000.000 zł. Miasto Mława wnioskuje o dofinansowania o wartości 60 proc. tych zadań – kolejno o 2.400.000 zł i 3.600.000 zł. Obie realizacje planowo będą rozłożone na 3 lata – od 2022 roku do 2024 roku.
Magdalena Grzywacz/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB