środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Kowalewski: Bardzo proszę publicznie nie oceniać dyrektor MDK

2017-06-17 14:49:47 (ost. akt: 2017-06-17 15:06:05)

Podziel się:

- Pan burmistrz skierował nieodpowiednią osobę do kierowania kulturą w Mławie – stwierdził na ostatniej sesji rady miasta radny Henryk Kacprzak. - Każdy pracownik jednostki miejskiej, to podległy mi człowiek i będę dbał o to, żeby nikt nie wypowiadał się negatywnie pod jego adresem – odpowiadał burmistrz Sławomir Kowalewski.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Podczas ostatniej sesji rady miasta oceniano wykonanie przez burmistrza Mławy budżetu za rok 2016 dlatego też dyskutowano m.in. o inwestycjach wykonanych w ub. r. Jednym z zabierających głos w tej sprawie był radny Henryk Kacprzak, który pochwalił to, że zostało zrealizowanych wiele inwestycji. - 75 zadań inwestycyjnych, na które wydano około 15 mln złotych – przypomniał radny.

W swojej wypowiedzi wspomniał także o dość znacznych wydatkach na kulturę fizyczną oraz samą kulturę. Do tej ostatniej dziedziny miał jednak zastrzeżenia innego rodzaju. - Kto zarządza tu kulturą? Pan burmistrz skierował nieodpowiednią osobę, żeby zarządzała kulturą w Mławie. Niedawno była sprawa (w sądzie – red). Chciałbym, zostawić to państwu do refleksji – powiedział Henryk Kacprzak.

Przypomnijmy, że 18 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Mławie ogłosił wyrok w sprawie szefowej Miejskiego Domu Kultury w Mławie Katarzyny K. oskarżonej o to, że 17 lipca 2016 r. kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Sąd postanowił o warunkowym umorzeniu postępowania na okres trzech lat próby. Orzekł również o zatrzymaniu prawa jazdy na okres dwóch lat, zasądził 100 zł opłaty na rzecz Skarbu Państwa, a także wpłatę 5 tys. zł na fundusz pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. Zasądzono także pokrycie kosztów sądowych postępowania. Wyrok nie jest prawomocny, a prokuratura złożyła apelację.

Na sesji do wypowiedzi Kacprzaka odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski. - Chyba nie jestem jedyną osobą, która nie rozumie pana wypowiedzi. Ja nie rozumiem, proszę powtórzyć – powiedział Kowalewski. I zasugerował, że radny podejmuje podczas dyskusji wątki niezwiązane bezpośrednio z obecnym punktem obrad. - Obecnie dyskutujemy nad sprawozdaniem z wykonania budżetu – przypomniał burmistrz.

Poproszony o doprecyzowanie Kacprzak odpowiedział, że zależało mu na zrealizowaniu w ub.r. inwestycji sportowej dla Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie (budowa boiska). Dodał ponadto, że pomimo wydatku 1 mln 200 tys. zł na działalność związaną z kulturą, są wyraźne problemy z nagłośnieniem. Chodziło o mikrofony, z których radni korzystali podczas obrad. Tego dnia urządzenia gubiły łączność, „przerywały”.

- Nie było w planie takiej inwestycji, jak budowa boiska przy ZPO nr 3. Natomiast w najbliższych miesiącach pojawi się w domu kultury nowe nagłośnienie – odpowiedział Sławomir Kowalewski. Odniósł się też do sprawy dyrektor MDK-u. - Bardzo proszę publicznie nie oceniać dyrektora MDK. Każdy pracownik jednostki miejskiej to podległy mi człowiek i będę dbał o to, żeby nikt nie wypowiadał się negatywnie pod jego adresem – kontynuował włodarz miasta.

Jednak Henryk Kacprzak nie dawał za wygraną. - 5 lat temu publicznie zlinczował pan dyrektor Retkowską (ówczesną szefową domu kultury, odwołaną ze stanowiska przez Kowalewskiego – red.) - ripostował Kacprzak.

Po tej wypowiedzi głos zabrał Kowalewski. - Nie wiem czy jest sens kontynuowania rozmowy z panem. Myślę, że nie ma. Nie ma sensu komentowanie pana wypowiedzi – zakończył dyskusję burmistrz.

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaro #2270832 | 94.254.*.* 22 cze 2017 12:07

  Kowalewski na prezydenta San Escobar !!! A rzecznik ratusza na premiera San Esobar !!! Organizujemy referendum !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Obiektywnie #2270517 | 37.47.*.* 21 cze 2017 19:46

   Kex, ja myślę, że "myśliciel" vel "brodacz" to jest sama Pani dyrektor MDK. Nikt by tak tej kobiety nie wychwalal oprócz niej samej, chyba że jakiś jej podlegly i zarazem bardzo uległy pracownik.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Adam #2269430 | 212.160.*.* 20 cze 2017 11:03

   Poza tym, to dobrze, że radny Kacprzak w ogóle o coś pyta. Bo radnych, którzy pytają i zadają prawdziwe pytania problemowe praktycznie nie mamy. Panowie radni czy ktoś zapyta na przykład o promocję naszego miasta przez niejaką góralkę, która bryluje na stronie internetowej ratusza? A jest o co pytać...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Adam #2269420 | 212.160.*.* 20 cze 2017 10:48

    O ile radny Kacprzak często mówi mało zrozumiale, to akurat w sprawie dyrektor MDK, mówił bardzo jasno, że burmistrz powołał, jego zdaniem nieodpowiednią osobę na to stanowisko. Więc tu był bardzo precyzyjny w wypowiedzi. Niejsno natomiast wyrażał się o inwestycjach i faktycznie, w tej kwestii trudno było go zrozumieć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Ela #2269384 | 94.254.*.* 20 cze 2017 09:51

    Czy ktoś słuchał Kacprzaka na sesji? Czlowiek ma problem ze skleceniem zdania. Nie wiem kto go wybrał, ale dzieki takim tekstom jak ten, ktore tłumaczą co autor mógł miec na myśli, wyborcy uważają, że gosc ma cos do powiedzenia. Nie dziwię się, że burmistrz uciął rozmowę z radnym. Istniało prawdopodobienstwo, ze nic ona nie wyjasni, za to pojawi się sto nowych tematow.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (17)