Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

HAKER PRZEJĄŁ KONTO BANKOWE MŁAWIANKI I WZIĄŁ POŻYCZKĘ

2022-07-13 13:38:22 (ost. akt: 2022-07-13 13:41:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Oszuści i hakerzy, korzystając z popularności serwisów ogłoszeniowych, okradają konta bankowe kolejnych osób. Wykorzystują w tym celu, miedzy innymi, fałszywe strony do logowania w bankowości internetowej. Ostatnio, w taki właśnie sposób, pieniądze straciła mieszkanka Mławy. Haker wziął z jej konta pożyczkę i wykonał natychmiastowy przelew.

Mławianka, korzystając z popularnego serwisu ogłoszeniowego, wystawiła przedmiot na sprzedaż. Po krótkim czasie, na komunikatorze otrzymała wiadomość od kupującego, który przesłał jej wiadomość z linkiem do pobrania wpłaty za zakupiony przedmiot.

Skorzystała z gotowego linka, który przekierował ją na stronę przypominającą bankowość internetową. Kobieta, po zalogowaniu się na konto, otrzymywała kolejne wiadomości z banku, które zatwierdzała.

Po chwili zauważyła, że ktoś wziął szybką pożyczkę na jej koncie, a następnie natychmiast przelał pieniądze na inne konto. Mławianka powiadomiła bank i Policję. Trwają czynności.

Mławska policja ostrzega!

Korzystanie z gotowych, nie zweryfikowanych na portalu ogłoszeniowym linków do wpłat, przesyłanych za pomocą komunikatora, jest dużą nieostrożnością. Takie wiadomości to najczęściej dzieło hakera. Niczego nie podejrzewający użytkownik jest przekonany, że loguje się na stronie swojego banku. Tymczasem udostępnia dane logowania oszustowi, który przejmuje kontrolę nad kontem w banku. Pieniądze znikają dosłownie na oczach oszukanego.

Zanim zdecydujesz się na korzystanie z serwisu ogłoszeniowego, przeczytaj ostrzeżenia publikowane na stronie administratora. Dowiedz się, jak wyglądają fałszywe wiadomości i linki. Sprawdzaj i weryfikuj otrzymywane wiadomości, czytaj dokładnie powiadomienia z banku. Nie udostępniaj nikomu danych karty kredytowej lub kodów autoryzacyjnych.
Asp. szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB