Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Burmistrz Kowalewski z absolutorium za 2021 rok

2022-05-26 15:09:54 (ost. akt: 2022-05-28 14:25:10)
Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski

Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Wczorajsza sesja Rady Miasta Mława była absolutoryjną, a to znaczy, że radni ocenili wykonanie ubiegłorocznego budżetu miasta przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Burmistrz uzyskał absolutorium głosami 16 radnych (czterech się wstrzymało od głosu).

Tym samym najpierw Regionalna Izba Obrachunkowa, a później radni uznali, że budżet Mławy na rok 2021 został prawidłowo wykonany. Teraz przed burmistrzem Sławomirem Kowalewskim i jego zespołem w Urzędzie Miasta Mława oraz radnymi kolejne wyzwania. A jakie są plany?

Przede wszystkim w tym roku realizowane będą dwie ważne i wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Niedługo ma ruszyć modernizacja jednostek kultury – Miejskiego Domu Kultury, muzeum, biblioteki oraz przebudowa ulicy Studzieniec.

Radni musieli jednak dokonać zmian w budżecie miasta, ponieważ po przetargach te zadania okazały się droższe, niż wskazywały kosztorysy.

Modernizacja budynków będzie kosztowała 29 mln zł (20 mln zł to dofinansowanie w ramach Programu Polski Ład, a 9 mln zł będzie pochodzić z budżetu miasta).

Natomiast remont ulicy Studzieniec w Mławie to koszt 10 mln zł z czego 3 mln zł to dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Łącznie na inwestycje w roku 2022 w budżecie Miasta Mława ma ponad 51 milionów złotych.

Wizualizacja budynku MDK w Mławie po przebudowie

Wizualizacja budynku MDK w Mławie po przebudowie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB