Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Słoneczny pociąg znów ruszy w trasę

2022-05-05 09:29:34 (ost. akt: 2022-05-05 09:32:36)
"Słoneczny" wyruszy 25 czerwca 2022 r.

"Słoneczny" wyruszy 25 czerwca 2022 r.

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

W sobotę 25 czerwca 2022 r. spółka „Koleje Mazowieckie – KM” planuje wznowienie (jeśli pandemia lub inne uwarunkowania nie pokrzyżują tych planów) wakacyjnego, kolejowego połączenia Mazowsza z Pomorzem pociągiem „Słoneczny”, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pociąg zatrzyma się w pięciu miastach na Mazowszu – Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch leżących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – Działdowie oraz Iławie, a także w kolejnych miastach województwa pomorskiego – Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszczu, Sopocie i Gdyni Głównej.

Po wyjechaniu z Trójmiasta pociąg zatrzyma się również w Wejherowie, Lęborku, Słupsku, by zakończyć trasę w Ustce.

Oprócz pociągu „Słoneczny”, który będzie kursował codziennie w wakacje, w weekendy i święta uruchomione zostanie drugie wakacyjne połączenie „Słoneczny Bis” z Warszawy do Gdyni.

Podróż „Słonecznym” do Trójmiasta trwa nieco ponad 3 godziny, zaś do Ustki 5,5 godziny. Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier.

Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Wagony są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt.
KM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB