środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Znowu oszukali "na policjanta". Tym razem młodego mężczyznę

2021-05-05 09:08:18 (ost. akt: 2021-05-05 09:12:35)

Autor zdjęcia: pixabay

Podziel się:

Kolejny mieszkaniec powiatu mławskiego padł ofiarą metody "na policjanta". Tym razem oszuści zadzwonili do 23-letniego mężczyzny. Podawali się za policjanta CBŚP oraz pracownika z banku. Młody mężczyzna stracił pieniądze z konta. Prawdziwych policjantów powiadomił dopiero następnego dnia.

— Do zdarzenia doszło przed weekendem. Sprawcy zadzwonili na telefon komórkowy 23-letniego mieszkańca powiatu mławskiego — poinformowała asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Oszust podał się za policjanta CBŚP i poinformował, że środki zgromadzone na koncie bankowym mężczyzny są zagrożone, ktoś próbował wziąć kredyt, korzystając z jego danych.

Dzwoniący poinformował też, że za chwilę rozmowa zostanie przekierowana do banku, do konsultanta, który udzieli wszelkich wskazówek oraz pomorze ochronić konto.

— Korzystając z instrukcji, przekazanej przez oszustów, młody mężczyzna zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia oraz zaakceptował kilkanaście transakcji — kontynuuje asp.szt. Anna Pawłowska. — Następnego dnia zorientował się, że z jego konta zniknęły pieniądze i powiadomił prawdziwych policjantów.

Policja apeluje – oszuści i hakerzy wykorzystują naszą ufność oraz brak wiedzy na temat zagrożeń.

Jeśli ktoś dzwoniąc do nas podaje się za policjanta, czy pracownika banku i prosi o podanie danych osobowych oraz danych konta, namawia do zainstalowania nieznanego oprogramowania – jest to oszust.
W takiej sytuacji należy powiadomić Policję.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB