Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Trwają „Ferie w muzeum”

2020-02-18 13:48:11 (ost. akt: 2020-02-18 13:50:45)

Podziel się:

Na tegoroczne warsztaty, odbywające się w zimowej przerwie od zajęć lekcyjnych, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie przygotowało wyjątkowe zajęcia dla dzieci związane z wystawą szopek krakowskich.

Spotkania odbywają się pod hasłami: „Legendy polskie w szopkach krakowskich”, „Szopka krakowska” oraz „I Ty możesz być szopkarzem”. Uczestnicy najpierw zwiedzają ekspozycję „Szopki krakowskie z Muzeum Etnograficznego w Krakowie”, którą można podziwiać w sali wystaw czasowych muzeum od 6 grudnia 2019 r. Tutaj dowiadują się między innymi, skąd wywodzi się tradycja szopek, jak się je tworzy, z jakich materiałów, jakie sceny i postaci przedstawiają.

W części praktycznej dzieci wykonują prace plastyczne na podstawie tego, co zapamiętały z wystawy oraz wykorzystując własną wyobraźnię i kreatywność.
W zeszłym tygodniu w zajęciach oprócz indywidualnych uczestników wzięły udział także dzieci ze świetlicy „Promyk”. Spotkania potrwają jeszcze do końca tygodnia (do 22 lutego 2020 r.). Muzeum zaprasza wszystkich chętnych.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB