Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Muzealne warsztaty cieszą się zainteresowaniem

2020-07-31 11:43:33 (ost. akt: 2020-07-31 11:51:09)

Autor zdjęcia: Materiały Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

Podziel się:

Trwa kolejny tydzień wakacyjnych spotkań organizowanych przez Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Uczestnicy warsztatów w lot rozpoznają skrzydlatych mieszkańców parku oraz wybrane gatunki drzew i krzewów charakterystycznych dla mławskiego miejskiego zieleńca.

W plenerze młodzi przyrodnicy z wielkim zaangażowaniem i przy życzliwym zainteresowaniu spacerowiczów uzupełniali karty zadań.

Na warsztatach związanych z wystawą archeologiczną: „Średniowieczne elegantki” i „Bitewny ekwipunek wojów” rozmawiano o tym, jak zmieniały się ozdoby i rzemiosło wojenne na przestrzeni wieków.

Szklane paciorki na wystawie były inspiracją do stworzenia własnych naszyjników, a zawołania bitewne i intrygujące symbole graficzne – tarcz, które zostały zabrane przez uczestników zajęć do domów.

W każdy czwartek odbywają się w muzeum warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Wojciecha Piechowskiego, dedykowane trochę starszym uczestnikom (10-14 lat), niezwykle ciekawe, wprowadzające w arkana sztuki.

Warsztaty te prowadzą artyści malarze: Andrzej Panasiuk i Zdzisław Kruszyński.

Tematyka bezpośrednio związana z Mławą, jej historią wybrzmi na zajęciach: „Pozdrowienia z Mławy”, „Mławskie opowieści”, czy „Spacer po mławskim rynku”, które jeszcze przed nami, jak wiele innych spotkań.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat prowadzi Katarzyna Skorupa-Malińska.

Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają!
Szczegółowy plan zajęć znajduje się na stronie internetowej https://muzeum.mlawa.pl/wakacje-w-muzeum-zapraszamy/ a fotorelacje z zajęć umieszczamy na naszym facebookowym funpage’u https://www.facebook.com/muzeumziemizawkrzenskiej/.
EL / MZZKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB