Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Akcja protestacyjna „Dziś sędziowie - jutro Ty” w Mławie

2019-12-19 08:32:00 (ost. akt: 2019-12-19 08:35:46)
Mławianie po raz kolejny protestowali przed sądem

Mławianie po raz kolejny protestowali przed sądem

Podziel się:

MŁAWA|| W środę, 18 grudnia przed mławskim Sądem Rejonowym zebrała się grupa kilkudziesięciu osób protestujących. Poparła ona ogólnopolską akcję „Dziś sędziowie - jutro Ty”.

Około godziny 18:00 w środę 18 grudnia na ul. Reymonta w Mławie przed budynkiem Sądu Rejonowego zaczęli schodzić się mławianie, którzy poparli ogólnopolska akcję protestacyjną „Dziś sędziowie - jutro Ty”. wśród zgromadzonych byli m.in. radni miejscy i powiatowi (obecni i byli), a także osoby związane z mławskim sądownictwem.

- Niepokoją mnie starsze pesele [śmiech zebranych ludzi - przyp. red]. Myśle, że tak jest ponieważ starsi ludzie już się niczego nie boją. Nie boją się utraty pracy, nie boją się żadnych szykan. Nie boją się, że za chwilę może ich zabrać na „dyskusję do auta policjant”, czy, że będzie krzyczał na nich ochroniarz z sądu z niewiadomo jakiego powodu [w pewnej chwili ochroniarz nakazał protestującym zabrać ze schodów postawione znicze - przyp. red.]. My się już nie musimy niczego bać - mówił Jan Jerzy Wtulich, emerytowany mecenas i były przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego.

Po chwili dodał: - Młodzi ludzie, którzy pracują, są czynni zawodowo, na prawdę boją się [protestować - przyp.red.] i to jest już oznaka, że żyjemy w kraju despotycznym, dyktatorskim. Żyjemy w kraju, w którym rządzi jeden człowiek. Dobrał on sobie ludzi o takich samych poglądach jak on. Wymieniłbym tu na czele ministra Ziobro, który swoimi poczynaniami prowadzi nas prosto do dyktatury i wyprowadza nas z Europy. Myślę, że gdy będzie kolejne spotkanie w sytuacji kiedy, ta ustawa zostanie przyjęta, podejrzewam, że będzie nas w Mławie więcej. Trzeba rozmawiać z sąsiadami, rodziną i znajomymi, aby byli z nami. Jestem zadowolony, że dziś tyle osób tu przyszło i serdecznie państwu dziękuję.

Protest trwał około godziny. W tym czasie pojawiały się przed sądem nowe osoby. Łącznie wszystkich uczestników akcji „Dziś sędziowie - jutro Ty” było około 50 osób.

W pewnym momencie tłum zaczął skandować: „Wolne Sądy, Wolne Sądy, Wolne Sądy”. Protestujący mławianie z przekąsem „pozdrawiali” senatora Jana Marię Jackowskiego, który w programie „Kropka nad i” twierdził, że w rozmowach mieszkańcy naszego miasta proszą go i partię rządzącą o „porządek z sędziami”.

(SZW)
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xawery #2838425 | 83.31.*.* 20 gru 2019 17:16

    --olek--jesteś w błędzie ci Państwo , się nie boją, wręcz przeciwnie starają się przestrzegać przed tym co nasz czeka, bo już w dawnych czasach o sytuacji którą którą nam dyktuje PISOWWSKIE zero z wymiarem sprawiedliwości też mówioną, cytuję "24.LIPCA 1934 roku, BERLIN Spotkanie sędziów niemieckich przemawia zaproszony gośc dr. literatury- SILNE PAŃSTWO MUSI MIEC MOŻLIWOSC ,USUWANIA NIENADAJĄCYCH SIĘ URZĘDNIKÓW DOTYCZY TO RÓWNIEZ SĘDZIÓW ZRODZIŁA SIĘ MYŚL W OBCYM ŚWIECIE INTELEKTUALISTÓW, ŚWIECIE WROGIM NARODOWI"==czy wiesz olek kto był autorem tych słow===tym doktorem byl JOSEPH GOEBBELS, ==CZY TAKIEGO PAŃSTWA CHCECIE ŚLEPI I GŁUSI NA ARGUMENTY WYZNAWCY OBROŃCY PISOWSKIEJ USTAWY. ????

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. olek #2838315 | 83.24.*.* 20 gru 2019 12:33

    no cóż.... aż tak się Państwo boicie?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz