Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

„23 Kilometr" - Spotkanie autorskie z Krzysztofem Nowakowskim

2019-11-14 08:52:26 (ost. akt: 2019-11-14 09:21:00)

Autor zdjęcia: Wieczfnia Kościelna

Podziel się:

We wtorek, 12 listopada we Wieczfni Kościelnej odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Nowakowskim. Gość opowiedział zgromadzonym o swoich niezwykłych doświadczeniach.

Krzysztof Nowakowski podzielił się swoją historią z uczniami Szkoły Podstawowej we Wieczfni Kościelnej. Opowiedział im o psich zaprzęgach, ekstremalnych wyprawach, a także codziennej pracy z psami. Jego słowa popierał ogrom zdjęć wyświetlanych za pomocą prezentacji multimedialnej.

Podróżnik wraz z żoną Darią od prawie dwudziestu lat podróżuje psim zaprzęgiem, organizuje wyprawy w rejony polarne i bierze udział w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W 2010 r. małżeństwo objechało zaprzęgami największe europejskie jezioro za kołem podbiegunowym – Inari w fińskiej Laponii. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści pana Krzysztofa, który zaznaczał, jak ogromna więź powstaje między ludźmi i psami podczas wypraw.

Na podstawie tych niezwykłych doświadczeń powstała książka „23 kilometr”, która znalazła się w księgozbiorze biblioteki.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB