Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Ćwiczenia nad Zalewem Ruda

2019-08-08 15:00:40 (ost. akt: 2019-08-08 10:31:47)

Podziel się:

W dniach 29, 30 i 31 lipca nad Zalewem Ruda odbywały się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Mławie. Zostały przeprowadzone w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Na uczestników zajęć czekał także piknik.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i przygotowania sprzętu
ratowniczego, poznanie i doskonalenie technik ratownictwa wodnego, w tym wszelkie techniki ratowania osób z powierzchni akwenów śródlądowych, zagadnienia dotyczące łodzi i jachtów, poznanie zagrożeń występujących na terenie zalewu, organizację działań przez PSP na akwenach wodnych oraz doskonalenie umiejętności w praktyce przez strażaków.

W środę, 31 lipca w ćwiczeniach wzięli udział także strażacy z OSP Strzegowo i OSP Stupsk, którzy zajmują się ratownictwem wodnym na poziomie podstawowym. Nad przebiegiem akcji czuwali ratownicy WOPR reprezentowani przez MOSiR Mława.
Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczenie wypadków.
KPPSP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB