Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Podpalacz w rękach mławskich policjantów

2019-07-10 11:33:28 (ost. akt: 2019-07-10 11:44:02)

Podziel się:

Wczoraj Sąd Rejonowy w Mławie przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy wobec 39-latka. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów z Wydziału Kryminalnego w Mławie i będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem oraz podpalenie budynku mieszkalnego. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na łączną kwotę ponad 160 tys. zł.

Praca operacyjna mławskich policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który podpalił budynek mieszkalny w gminie Radzanów. W pierwszej połowie czerwca br. sprawca, 39-letni mieszkaniec powiatu Żuromińskiego, dokonał kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego pełniącego funkcję domu letniskowego. Włamywacz, po pokonaniu zabezpieczeń z wnętrza budynku mieszkalnego oraz budynków gospodarczych ukradł różnego rodzaju sprzęt na łączną kwotę ponad 8 tys. zł. Następnie w dniu 14 czerwca br. podpalił budynek powodując swoim działaniem straty na kwotę ponad 160 tys. zł.

W dniu 9 lipca Sąd Rejonowy w Mławie zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 39-latek za popełnione przestępstwa opowiadał zgodnie z kodeksem karnym. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB