Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Policyjne działania pn. „SMOG”

2019-11-19 14:33:59 (ost. akt: 2019-11-19 14:35:02)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podziel się:

Jutro, 20 listopada funkcjonariusze przeprowadzą na terenie naszego powiatu akcję „Smog”. Sprawdzą stan techniczny naszych pojazdów i wyeliminują te o nadmiernej toksyczności.

„Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie.

Już jutro, 20 listopada, na terenie całego kraju i również na terenie pow. mławskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. 

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Chris #2821083 | 5.173.*.* 19 lis 2019 22:13

    Proszę się też zainteresować wypalaniem liści z ogródków działkowych i paleniem plastiku w piecach. Gdzie jest straż miejska? Nie ma patroli? Czeka tylko na zgłoszenia?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz