Poniedziałek, 15 lipca 2024. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Twórczy miszmasz w Galerii 13

2019-01-25 10:00:00 (ost. akt: 2019-01-25 10:01:47)
Uczestnicy wystawy w „Galerii 13”

Uczestnicy wystawy w „Galerii 13”

Podziel się:

W „Galerii 13” odbyła się wystawa „Twórczy miszmasz”. Był to przegląd twórczości wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Mławie. Była to już kolejna wystawa w galerii prowadzonej przez Janusza Dębskiego.

W czwartek, 17 stycznia, w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. J. Korczaka w Mławie odbył się przegląd twórczości dzieci i młodzieży pt. „Twórczy miszmasz”. Gości powitała opiekun „Galerii 13”, Janusz Dębski, który jak zwykle poprowadził konkurs z nagrodami. O oprawę muzyczną zadbała Oliwia Szczepańska.
Wystawę stworzyli uczniowie i wychowankowie ośrodka w wieku 9-20 lat. Do wykonania swoich prac wykorzystali przeróżne techniki. Nie zabrakło rysunków malowanych palcami, wydzieranek z papieru, wydrapywanek, wyszywanek, mozaik z papieru, a nawet prac przestrzennych. Dzieci i młodzież wykorzystały do ich stworzenia papier, kredki, wełnę, a także szyszki, słomę, mech, czy patyki.
Pomysł, aby zrealizować wystawę powstał już rok temu. Od tego czasu młodzi artyści rozpoczęli przygotowania i realizację swoich pomysłów. Wystawa składała się z 87 dzieł, w których skład wchodziły prace plastyczne oraz dzieła w postaci stroików, bombek, czy choinek. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię, co znalazło swoje odzwierciedlenie w ich barwnych i różnorodnych pracach. Dzięki nim mieli okazję wyrazić swoją wrażliwość oraz przedstawić umiejętności artystyczne.
Dla osób biorących udział w wernisażu czekał słodki poczęstunek wykonany przez uczniów na zajęciach praktycznych. Wystawa będzie trwała do 13 lutego 2019 r.

(IP)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB