Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Wolontariusze WOŚP przeszkoleni przez Policję

2019-01-10 08:53:44 (ost. akt: 2019-01-10 09:30:19)
Uczniowie I LO podczas szkolenia

Uczniowie I LO podczas szkolenia

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mława\\\ Mławscy policjanci przeszkolili wolontariuszy WOŚP. Poinformowali ich o zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach czyhających na drodze.

Wielkimi krokami zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tego względu funkcjonariusze Policji z Mławy postanowili przeszkolić przyszłych wolontariuszy. 9 stycznia udali się do I LO w Mławie, którego uczniowie już w najbliższą niedzielę przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na ulicach miasta. Policjanci opowiadali o zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach czekających na drodze. Sugerowali, aby wolontariusze dobierali się w kilkuosobowe grupy i poruszali się przede wszystkim po centrum Mławy.
W ramach działań profilaktycznych policjanci rozdali zebranym uczniom elementy odblaskowe oraz ulotki z najważniejszymi informacjami, wśród których znalazły się rady dotyczące m.in.: unikania ustronnych miejsc oraz zbierania datków w towarzystwie znajomych. Policjanci apelowali również, aby nie bać się skorzystać z pomocy osób dorosłych, a w przypadku kradzieży skarbonki zgłosić sprawę na Policję.

NT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB