Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Zapalaczem w dopalacze

2015-08-10 10:46:33 (ost. akt: 2015-08-10 11:01:02)

Autor zdjęcia: MSW

Podziel się:

Słowo dopalacze budzi wielki niepokój i strach, niemal każdego dnia słyszymy że jakiś młody człowiek umiera z powodu jego zażycia, że odkryto nową lokalizację produkcji tych substancji. Jakiż to absurd w kontekście walki o każdy dzień życia osób dotkniętych nieuleczalną chorobą...

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie jest głównym organizatorem akcji "ZAPALACZEM W DOPALACZE"

Słowo dopalacze budzi wielki niepokój i strach, niemal każdego dnia słyszymy że jakiś młody człowiek umiera z powodu jego zażycia, że odkryto nową lokalizację produkcji tych substancji. Jakiż to absurd w kontekście walki o każdy dzień życia osób dotkniętych nieuleczalną chorobą. Z jednej strony dorosła osoba, która świadomie zażywa śmiercionośną substancję a z drugiej człowiek , który cierpi z powodu choroby często prowadzącej do śmierci.

Zaprosiliśmy do naszej akcji „ZAPALACZEM W DOPALACZE” kilkoro naszych młodych podopiecznych wraz z ich rodzicami w których apelują do tych, którzy zażywają substancje a może mają zamiar spróbować ich działanie, aby zaprzestali. Być może słowa dzieci które od lat walczą z chorobą i cierpieniem wzbudzą refleksję, zastanowienie, może uchronią od śmiertelnego nałogu.

Nasza akcja ma także na celu uświadomienie wielu ludziom, którzy zamierzają kupić poprzez internet lub w legalnych sklepach zapachowych narkotyki nazywane także jako zestawy kolekcjonerskie, że pieniądze te mogą spożytkować dla tych, którzy trafiają na oddziały szpitalne nie z powodu zatruć dopalaczami, ale z powodu choroby. Tacy ludzie w większości dzieci dobrze zdają sobie sprawę jak cenne i wartościowe jest zdrowie i życie. To oni właśnie apelują w naszej akcji do młodzieży, do osób dorosłych, żeby nie niszczyli swojego życia, swoich rodzin i innych ludzi.

Wsparcie całej akcji zapewnia Grupa Zalewski ,która od wielu lat działa na rzecz osób uzależnionych.Także rozszerza swój udział w pakcie przeciwko dopalaczom podpisanym w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. W ramach akcji Grupa Zalewski uruchomiła stronę, która jest przedłużeniem akcji „DOPALAM SIĘ ZDROWO”


prowadzonej od wielu lat w czasie październikowej Kampanii Białych Serc. Zbliża się XI Kampania Białych Serc pod hasłem S.O.S. DLA MŁODZIEŻY" W tym roku oprócz już wspomnianej akcji „DOPALAM SIĘ ZDROWO” Grupa Zalewski zorganizuje debatę „MŁODYCH O MŁODYCH” gdzie poruszany będzie szczególnie problem z zagrożeniem jakie niosą dopalacze. Młodzi ludzie debatować będą jak pomóc swoim koleżankom i kolegom z ławek szkolnych, którzy mają problem z dopalaczami. Transmisja z debaty będzie na żywo w internecie. Z ogromną pomocą Starostwa Powiatowego w Mławie zorganizowany zostanie także kolejny MARSZ BIAŁYCH SERC. Głośny,ale pokojowy marsz skierowany przeciwko tym, którzy sprzedają trucizny naszym dzieciom.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Linki do apeli:


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: grupazalewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB