Wtorek, 18 stycznia 2022. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Mławskie uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

2015-04-11 20:45:49 (ost. akt: 2015-04-11 20:56:15)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

„Ciszej nad tą trumną” – tymi słowami 10 kwietnia ksiądz proboszcz Ryszard Kamiński rozpoczął kazanie podczas mszy św. w mławskim kościele Świętej Trójcy, podczas uroczystości pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Podobnie jak w całej Polsce także mławianie pamiętali o 5. rocznicy katastrofy lotniczej w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią. Lecieli oni na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Ksiądz Kamiński mówił o potrzebie pamięci, ale i o tym, że żałoba ma swój czas. Na siłę nie należy jej skracać. Tak jak nie powinno się jej przedłużać. Pamięć o dotkliwej stracie tych którzy „odeszli na wieczną wartę” powinna budować zgodę w narodzie, a nie rozłam.

W podobnym tonie wypowiedział się burmistrz Sławomir Kowalewski, podczas dalszej części uroczystości pod Dębem Pamięci. – Coś się zaczyna coś się kończy – powiedział gospodarz miasta. Pamięć o stracie nie powinna przesłaniać spraw bieżących, powinna budować jedność. Po okolicznościowym przemówieniu uczennice ILO w Mławie odczytały 96 nazwisk ofiar katastrofy. Następnie delegacje złożyły znicze i kwiaty.

Iwona Łazowa


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB