Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Paweł Majewski: Dodam świeżości w rozwiązywaniu problemów osiedla

2020-02-03 10:35:00 (ost. akt: 2020-02-03 10:33:28)
Paweł Majewski, przewodniczący Zarządu osiedla Nr 10 Kozielsk

Paweł Majewski, przewodniczący Zarządu osiedla Nr 10 Kozielsk

Podziel się:

MŁAWA|| Paweł Majewski sprawuje pierwszą kadencję jako przewodniczący Osiedla nr 10 Kozielsk. Zna potrzeby jego mieszkańców i chętnie podejmuje kolejne działania, aby ułatwić im życie. Techniczne spojrzenie na świat pomaga mu realizować powierzone obowiązki.

- Dlaczego zdecydował się Pan zostać przewodniczącym zarządu osiedla?.
- Od dziecka mieszkam na terenie obecnego osiedla i znam jego mieszkańców, a także ich problemy. Uznałem, że dzięki tej funkcji będę miał wpływ na poprawienie jakości życia mieszkańców oraz dodam trochę świeżości w sposobie rozwiązywania ich problemów.

- Którą kadencję obecnie Pan sprawuje?
- Jest to moja pierwsza kadencja w roli przewodniczącego osiedla.

- Najważniejsze potrzeby osiedla?
- Najważniejszymi potrzebami osiedla są: dokończenie kanalizacji deszczowej w ulicy Dzierzgowskiej oraz wykonanie oświetlenia na ulicy Zacisze.

- Największy sukces zarządu osiedla to?
- Ciężko się chwalić wielkimi osiągnięciami będąc dopiero na początku drogi. Wszyscy wiemy, że procedury są nieubłagane, jeśli chodzi o ich terminy. Natomiast mamy troszkę mniejszych sukcesów, które nie potrzebują uruchamiania tej całej machiny, a ułatwiają życie nie tylko mieszkańcom osiedla Kozielsk, a całej Mławy min. obniżenie krawężników, wymiana lustra drogowego, łatanie dziur…

- Ilu członków liczy zarząd osiedla? Jak się Panu z nimi współpracuje?
- Zarząd osiedla liczy trzy osoby. Majewski Paweł – przewodniczący, Andrzej Kozłowski – zastępca przewodniczącego oraz Krzysztof Tański – członek. Trzyosobowy skład pozwala na szybszą komunikację wewnątrz, co wpływa na szybkość podejmowania decyzji.

- Pełnienie funkcji przewodniczącego wymaga poświęcenia dodatkowego czasu. Czym zajmuje się Pan zawodowo i jak Pan godzi te sobą te obowiązki?
- Od młodych lat interesowała mnie informatyka. Praca w żaden sposób nie odbiega od moich zamiłowań, a techniczne spojrzenie na otaczający nas świat przydaje się w realizacji wielu zadań leżących w kompetencjach przewodniczącego osiedla.

- Jak często odbywają się spotkania zarządu i ogólne mieszkańców?
- Co do częstości odbywających się spotkań, rzecz ta regulowana jest przez statuty poszczególnych osiedli. Co do sytuacji wyjątkowych, to zdarza się, że spotkanie zarządu osiedla odbywa się nawet i dwa razy w kwartale. Dodatkowe spotkania mają charakter wizji lokalnych, by zweryfikować postępy prac dokonywanych na terenie osiedla.

- O czym dyskutujecie podczas takich spotkań?
- Najważniejszym tematem tych spotkań jest nasze osiedle i problemy, jakie się pojawiły od naszego poprzedniego spotkania. Wszystkie pilne sprawy staramy się zgłaszać na bieżąco i tu mały zarząd ma swoje plusy. Jednak większość spraw poruszamy na zebraniach zarządu, co pozwala nam ustalić plan działania.

- Jak układa się współpraca z władzami miasta oraz z pozostałymi przewodniczącymi osiedli?
- Współpraca z władzami miasta oraz z przewodniczącymi osiedli układa się w sposób dobry. Nie możemy zapominać, że wykonujemy pracę na rzecz naszego miasta Mławy, więc zawsze musimy dążyć do porozumienia.

- Bliższe i dalsze plany działań na osiedlu?
- Chwilowo nie chce rozbudzać nadziei na niektóre inwestycje, więc nie zdradzę naszych pomysłów, ponieważ wnioski są trakcie tworzenia dokumentacji, bądź czekają na ich rozpatrzenie. Nadmienię, iż jak każde osiedle, także i my mamy ulice, które wymagają natychmiastowego remontu, bądź położenia nawierzchni.
Dane do kontaktu z zarządem osiedla: osiedlekozielsk@gmail.com

(IP)

Ulice w granicach osiedla:
Pl. 1 Maja, 18 Stycznia, Browarna, W. i E. Chądzyńskich, Daleka, Dzierzgowska, Wacława Grabowskiego „Puszczyka”, Handlowa, Jana Kochanowskiego, Maksymiliana Marii Kolbe, Gabriela Narutowicza (bez budynków nr 1, 1a), Nowowiejska, Okólna, Polna, Poświętna, Mikołaja Reja, Rzęgnowska, Rondo Solidarności, Targowa, Wasiłowskiego, Wąska, Windycka, Zacisze


Skład zarządu:
Paweł Majewski - przewodniczący
Andrzej Kozłowski
Krzysztof TańskiKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marcin #2861689 | 37.120.*.* 4 lut 2020 11:06

    Witam, wszyscy bylismy tutaj, aby napisac, ze pozyczki miedzy osobami fizycznymi nie istnieja, ale udalo mi sie uzyskac kredyt w wysokosci 30 000 euro od bardzo uczciwego i powaznego mezczyzny. Warunki sa dobre, a takze sposób zwrotu pieniedzy. To jest naprawde powazne. bardzo przystepne oprocentowanie. Jesli potrzebujesz kredytu, skontaktuj sie z nim pod jego adresem e-mail: plancqamichel@gmail.com lub whatsapp: +33754192743

    ! - + odpowiedz na ten komentarz