środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Andrzejkowy weekend na drogach – nietrzeźwy na siódemce i ponad 300 kontroli

2019-12-02 18:00:56 (ost. akt: 2019-12-02 12:24:18)

Podziel się:

Mławska drogówka podsumowała miniony, „andrzejkowy” weekend na drogach pow. mławskiego. Policjanci skontrolowali trzeźwość 333 kierowców samochodów, poruszających się drogami naszego powiatu. Wszyscy kontrolowani za kierownicą byli trzeźwi. Jeden nietrzeźwy zatrzymany to… rowerzysta.

Mężczyzna został zatrzymany ok. godz. 20.00 w Uniszkach Zawadzkich. Jechał nieoświetlonym rowerem krajową siódemką, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu ! Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Podczas weekendu policjanci ruchu drogowego wyjeżdżali w sumie do 7 zdarzeń drogowych - ich przyczynami było nieprawidłowe cofanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz zaśnięcie za kierownicą.

Policjanci mławskiej drogówki ukarali mandatami ponad 30 osób. Powodami kontroli, zakończonych mandatami, było najczęściej przekroczenie dozwolonej prędkości oraz kolizje drogowe.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności – pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze. Zanim wykonamy manewr za kierownicą, zanim zdecydujemy się wejść na pasy – zastanówmy się czy nie narażamy siebie i innych. Ostrożność i ograniczone zaufanie to podstawa na drodze- szczególnie podczas trudnych warunków atmosferycznych, szybko zapadającego zmierzchu i mglistych poranków. Nie warto ryzykować.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB