Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

Zajęcia wakacyjne w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

2019-09-12 08:34:21 (ost. akt: 2019-09-12 08:54:26)

Podziel się:

W lipcu i sierpniu w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej odbywały się cykliczne zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Wszystkie przygotowane propozycje cieszyły się zainteresowaniem. Zajęcia zazwyczaj składały się z dwóch części: teoretycznej – opowieści, rozmowy, filmy i praktycznej – malowanie, rysowanie, wyklejanie i lepienie.

Podczas pierwszego spotkania na przykład, dzieci poznawały legendy o Mławie, a następnie miały za zadanie namalować to, co najbardziej utkwiło im w pamięci. Na kolejnych między innymi tworzyły historie obrazkowe, wzorując się na prehistorycznych rysunkach naskalnych, malowały i rysowały również, inspirując się twórczością Wojciecha Piechowskiego oraz poznawały bogactwo ptasiego królestwa.

Na warsztatach plastycznych uczestnicy dowiedzieli się, jak zmieniał się herb miasta, następne poprzedziło oglądanie motyli dziennych i nocnych na wystawie przyrodniczej, a jeszcze inne – zwierząt i ptaków aktywnych bardziej w nocy niż za dnia.

Podczas spacerów po parku dzieci poznawały gatunki występujących tam roślin i zwierząt oraz zabytki znajdujące się w zieleńcu. Dużo radości sprawiło im poszukiwanie skarbów przy pomocy detektora metalu.

W trakcie spotkań uczestnicy poznawali historię najważniejszych i najstarszych budynków na miejskim rynku, dowiedzieli się, jak wyglądał dzień powszedni dawnych mieszkańców oraz uczyli się kaligrafować.

„Wakacje w muzeum” prowadzili pracownicy muzeum: Katarzyna Skorupa-Malińska, Mirosława Wilamowska, Andrzej Grzymkowski, Ireneusz Mroczek, Andrzej Panasiuk oraz nauczycielka Dorota Klimek.
IP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB