Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach"

2019-09-11 09:05:34 (ost. akt: 2019-09-11 09:14:32)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach" - pod takim hasłem odbyła się w poniedziałek policyjna akcja, w której wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie realizują kampanię – „Kierowco! Nie polujemy na zebrach".

W realizację kampanii oprócz policji zaangażowały się także placówki oświatowe z powiatu mławskiego. W poniedziałek, 9 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie za pomocą plakatów apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu B&N czyli B – jak bezpieczny, N- jak niechroniony.
KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB