Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Turniej Streetballa w Wyszynach

2019-08-14 14:00:00 (ost. akt: 2019-08-14 14:00:02)
Mławskie zespoły Bernikla i Wyszyngton z organizatorem

Mławskie zespoły Bernikla i Wyszyngton z organizatorem

Podziel się:

W sobotę 3 sierpnia w Wyszynach Kościelnych odbył się po raz XIX jeden z najlepszych turniejów koszykówki 3x3 na terenie Północnego Mazowsza. Obrońca tytułu z ubiegłego roku Hutnik W- wa pokonał w finale zespół z Litwy.

W turnieju wzięło udział piętnaście drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy po pięć zespołów w każdej. Z racji nieparzystej liczby drużyn z dwóch grup wychodziły trzy, a z jednej grupy dwie drużyny. 
Mławskie drużyny reprezentowali: Wyszyngton (Michał Kalinowski, Łukasz Zakrzewski, Łukasz Babut, Cezary Sztanga), Bernikla (Jakub Antoniak, Jarosław Bartoś, Adam Kołakowski, Bartosz Pienicki), oraz w szeregach olsztyńskiej drużyny Placki znalazł się Bartosz Tyszka. Wyszyngton zagrał bardzo dobrze w grupie, wygrał kolejno z Błonią Basket, Mejdej Boyz oraz mocną drużyną Promil Grudziądz. Porażka 14:8 z olsztyńską drużyną „Na wysokim procencie” pozwoliła zająć im drugie miejsce w grupie, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału. Tam czekał na nich kolejny mławski zespół Bernikla, który również zapewnił sobie wyjście z grupy z bilansem 4-2. W meczu dwóch mławskich drużyn o półfinał, górą byli zawodnicy Bernikli, którzy pokonali Wyszyngton 12:7. 
Do półfinału oprócz wspomnianego zespołu Bernikla trafili litewscy zawodnicy Išvien. Mławski zespół walczył bardzo dzielnie, jednak Litwini postawili na bardzo mocną obronę i grę pod koszem i tym samym wygrali 18:12. 
W finale znaleźli się Litwini Išvien oraz obrońcy tytułu- warszawski Hutnik, który swoje siły połączył wspólnie z drużyną Planet Cash. Finał był bardzo zacięty i rozstrzygnięcie nastąpiło równo z czasem. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się drugi raz z rzędu zawodnicy warszawskiego Hutnika. Dodatkowo zgarnęli prawie wszystkie nagrody indywidualne. MVP został wybrany Piotr Dąbrowski, który zwyciężył w konkursie rzutów za trzy punkty. Natomiast w konkursie rzutu z połowy zwycięzcą został Rafał Pstrokoński. Konkurs wsadów należał do kaliskiego dunkera - Arka Przybylskiego, który pokazał mnóstwo efektownych wsadów. 
Kolejny zaplanowany turniej odbędzie się jeszcze w  tym roku- 7 grudnia II Świąteczny Turniej 3x3 w Mławskiej Hali Sportowej.


(ZB)Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB