Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nowy dyrektor SOSW. Protesty na nic się zdały

2019-07-12 15:00:22 (ost. akt: 2019-07-12 13:29:57)

Podziel się:

Wczoraj, 11 lipca zarząd powiatu powołał nową dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Została nią Magdalena Kozakiewicz. Chociaż wybór budził wiele wątpliwości wśród pracowników i rodziców ośrodka, decyzja nie została zmieniona.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zarząd powiatu spotkał się z przedstawicielami rodziców dzieci uczęszczających do SOSW. Pod siedzibą starostwa z niecierpliwością czekali rodzice, pracownicy SOSW oraz związkowcy z ZNP, którzy przyszli, aby wesprzeć delegatów.

Zebrani byli przeciwni podjętej decyzji, podkreślając, że nowa dyrektor nie posiada wystarczającego doświadczenia w prowadzeniu tego typu placówki. Oczekiwali jej unieważnienia. Ich protesty na nic się jednak zdały.

Na stronie powiatu mławskiego została opublikowana oficjalna informacja dotycząca rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora SOSW. Jej treść brzmi:

„Zarząd Powiatu Mławskiego na posiedzeniu w dniu 11.07.2019 r., po wnikliwej analizie dokumentacji postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mławie, potwierdził jego prawidłowość.

W związku z powyższym na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia z dnia 11 sierpnia 2017 r. Ministra Edukacji Narodowej w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznego przedszkola, publicznej szkoły podstawowej, publicznej szkoły ponadpodstawowej lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1587) Zarząd zatwierdził konkurs. Ponadto na podstawie art. 63 ust.10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019r. poz 1148), który stanowi, iż ,,Kandydata na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki wyłania się w drodze konkursu. Kandydatowi nie można odmówić powierzenia stanowiska dyrektora”, Zarząd był prawnie zobligowany do podjęcia stosownej uchwały.

Mając na uwadze szczególnie dobro dzieci tej Placówki, Zarząd liczy na pełne zrozumienie i uszanowanie podjętej decyzji, zgodnej z obowiązującym prawem oraz dobrą współpracę ze wszystkimi pracownikami tej szkoły oraz rodzicami."

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB