Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Przedstawienie „Jak Wojtek został strażakiem” w ZPO nr 1

2019-04-05 16:00:20 (ost. akt: 2019-04-05 12:27:53)

Podziel się:

Dnia 4 kwietnia 2019 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie z klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni pani Lidii Domańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, na motywach utworu Cz. Janczarskiego.

Mały bohater o imieniu Wojtek bardzo chciał zostać strażakiem i pomagać ludziom gasząc pożary. Ale dorośli twierdzili, że jest za mały. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną. W nagrodę zostaje przyjęty w szeregi miejscowych strażaków i otrzymuje od komendanta straży złoty hełm strażacki. Ta piękna historia uczy, że o dorosłości i odpowiedzialności nie decyduje tylko wiek, ale również decyzje jakie podejmujemy, to jak postępujemy, czy jesteśmy odważni i czy umiemy podjąć szybką i mądrą decyzję.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli występ uczniów z klasy 1a. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!
Bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia rodzice uczniów, dzięki którym powstała bogata, stosowna do tematu spektaklu scenografia, kostiumy i rekwizyty.
Przedstawienie obejrzały również przedszkolaki z MPS1. Dzieci oglądały scenki z zapartym tchem, zainteresowaniem i przejęciem.
(IP)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB