Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Ciechanowianin najsilnieszy!

2019-09-24 11:44:50 (ost. akt: 2019-09-24 11:52:39)

Podziel się:

W dniach 20-22 września we Wrocławiu odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. W zawodach wziął udział ciechanowianin, a jednocześnie żołnierz zawodowy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, st. kpr. Robert Drozdowski służący w 51 batalionie lekkiej piechoty w Ciechanowie.

Ciechanowianin po raz kolejny stanął na podium zdobywając I miejsce w kategorii Masters, II miejsce w swojej kategorii wagowej oraz II miejsce w klasyfikacji mundurowej. Nie były to pierwsze zawody dla Drozdowskiego. Już wielokrotnie reprezentował on Ciechanów oraz 5MBOT na tego typu imprezach sportowych stając regularnie na podium. St. kpr Drozdowski swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął już 1996 roku, kiedy to rozpoczął treningi w Ciechanowskim Ludowym Klubie Sportowym.
- W 2014 roku, kiedy służyłem w 11 Mazurskim Pułku Artylerii w Węgorzewie zapisałem się do sekcji podnoszenia ciężarów. Tam pod okiem Jarosława Rutkowskiego udało i się zdobyć I miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. To był początek mojej sportowej drogi - wspomina Drozdowski.
Od 2018 roku, Drozdowski trenuje wyciskanie sztangi leżąc w klubie KSS HEROS CIECHANÓW.
- Obecnie moim trenerem a zarazem kolegą klubowym jest Mariusz Bartołowicz, dzięki któremu udało mi się zdobyć II miejsce w Pucharze Świata w Złotoryi, II miejsce na Mistrzostwach Polski w Zalesiu oraz II miejsce w klasyfikacji Mundurowej w Pruszkowie. Jestem również srebrnym medalistą Mistrzostw Świata Służb Mundurowych - mówi Drozdowski.
Obecnie, oprócz pełnienia służby w ciechanowskim batalionie lekkiej piechoty w Ciechanowie, st. kpr Drozdowski przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata, które już za miesiąc odbędą się na Słowacji.
IP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB