Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

O zawodzie Dziennikarza w ramach MegaMisji

2019-03-07 13:22:01 (ost. akt: 2019-03-07 14:07:13)
Dzieci poznały tajniki zawodu dziennikarza

Dzieci poznały tajniki zawodu dziennikarza

Podziel się:

Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie bierze udział w MegaMisji. Dziś, 7 marca w ramach projektu pierwszoklasiści spotkali się z dziennikarzem Szymonem Wyrostkiem, który opowiedział im o tajnikach swojego zawodu.

W ciągu całego roku szkolnego w KSP będą odbywać się zajęcia z MegaMisji.
Dzieci nauczą się m.in. tego jak: korzystać z nowych technologii informatycznych, unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci oraz współpracować w grupie. Projekt zakłada wspólne rozwiązywanie zadań, zbieranie punktów i zdobywanie nagród dla swojej świetlicy szkolnej.
W dniu dzisiejszym zadaniem uczniów było poznanie zawodu dziennikarza. Z tego powodu dzieci spotkały się z Szymonem Wyrostkiem, który podzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczniowie poznali wszystkie etapy tworzenia gazety. Dziennikarz uświadomił im także, że dobry artykuł nie powinien być jednostronny. Ponadto dzieci dowiedziały się także, jakie narzędzia oraz cechy charakteru przydają się w zawodzie dziennikarza. Dzięki uzyskanej wiedzy, uczniowie postarają się teraz stworzyć swój własny artykuł.
NT

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xawery #2694091 | 83.28.*.* 8 mar 2019 09:09

    Dziennikarz ---SZYMON WYROSTEK---to nie jest dziennikarz to amator który przez swe bieganie po mieście nie tylko Mławie ale także Działdowie, szuka sensacji, nie potrafi składnie i z sensem napisać artykółu, ti typowy amatorski sposób dziennikarstwa,

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)