Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

„Jak zostać policjantem" w Zespole Szkół nr 1 w Mławie

2019-02-26 10:45:56 (ost. akt: 2019-02-26 11:14:45)

Podziel się:

W poniedziałek, 25 lutego klasa IVa z Zespołu Szkół Oświatowych nr 1 w Mławie spotkała się z mł. asp. Anetą Prusik i st. tech. Klaudią Struzik. Rozmawiano m.in. o obowiązkach policjanta oraz zasadach przyjęcia do służby.

Podczas spotkania z uczniami funkcjonariusze z KPP w Mławie propagowali zawód policjanta, przybliżyli swoje codzienne zajęcia i zachęcali młodych ludzi, aby w przyszłości wstąpili w policyjne szeregi.

Ponadto uczniowie zostali poinformowani o warunkach, jakie musi spełnić osoba kandydująca do służby w policji. Omówiono również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego - od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną i komisję lekarską. Profilaktycy podkreślali, że służba policyjna wymaga wiele poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym i zapewniając obywatelom bezpieczeństwo.

Policjantki przedstawiły uczniom prezentacje multimedialne „Praca w policji” i film pt.: „Chcę być bezpieczny”. Ostrzegały również przed zagrożeniami jakie płyną z Internetu oraz z kontaktów z osobami obcymi. Dzieci chętnie zaangażowały się w spotkanie, uczestnicząc w dyskusji i zadając pytania.
(IP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xawery #2688994 | 178.42.*.* 27 lut 2019 09:28

    Następny wyklad o zasadach przyjęcia do Policji odbędzie się w przedszkolu. P A R A N O J A !!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz